Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
25. března 2012 20:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bém s Janouškem řešili, jak si udržet vliv ve firmě Navatyp

Pavel Bém | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Bém | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA UVNITŘ NAHRÁVKA Seznam nahrávek odposlechů telefonátů mezi bývalým primátorem Pavlem Bémem a kmotrem Romanem Janouškem se rozrůstá. Další záznam z roku 2007 se týká významné pražské firmy Navatyp a situace po smrti jejího majitele Richarda Navrátila, známého svým propojením s pražskou radnicí.

MF DNES zveřejnila nahrávku telefonátu mezi Janouškem a Bémem, na nichž se oba se radí, jaký bude mít kdo vliv ve firmě Navatyp. Její hodnota se pohybovala kolem půl miliardy korun a kromě desítek pozemků a budov spravovala městské nemovitosti.

ČTĚTE TAKÉ:

V červnu 2007 náhle zemřel majitel firmy Richard Navrátil a tak se řešilo, kdo převezme její otěže. A všichni, kdo se kdy točili kolem tohoto "zlatého vejce" pražského byznysu, se najednou hlásili k primátorovi Bémovi a žádali ho o "slyšení". Jako kdyby to byl on, kdo má nejvyšší právo rozhodovat o osudu firmy, píše server iDnes.cz.

"Chce se se mnou vidět švagr Richarda (Navrátila). Prej kdy mu dám pět minut?" volá Bém Janouškovi. "To mu nemůžeš dávat pět minut," říká Janoušek a Bém mu to odkýve: "Já nechci nikomu dávat pět minut." V řeči se také zmiňují o bývalém starostovi Prahy 1 Filipu Dvořákovi (ODS).

Navatyp (dnes Prominecon Group)

Navatyp byla význámná pražská developerská firma, která od města získávala zakázky za stovky milionů. Firmu podle některých informací po smrti jejího majitele Richarda Navrátila ovládnul právě Roman Janoušek spolu s dalším "kmotrem" ODS Tomášem Hrdličkou.

Navatyp stavěl také byty ve Špindlerově mlýně, které za nezvykle nízké ceny přenechával vlivným pražským politikům, např. tehdejšímu náměstku primátora Rudolfu Blažkovi (ODS).

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...