Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další problém s sKartou. Lidem hrozí pozastavení dávek

Česko

  11:38
PRAHA - Ludmila Müllerová, nová ministryně práce a sociálních věcí, musí řešit další problém s sKartou. Kvůli špatně zformulovanému přílepku k zákonu hrozí, že nezaměstnaným v lednu nebudou vyplaceny sociální dávky.

Bývalá senátorka a kandidátka na post ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová foto: ČTK

Koaliční poslanci, kteří minulý měsíc schválili přílepek novelizující zákon o zaměstnanosti, zapomněli připojit přechodné ustanovení. To pro statisíce nezaměstnaných v republice přináší velký problém - úprava zákona totiž nepřipouští jinou možnost výplaty sociálních dávek než přes sKarty. Upozornil na to server Aktuálně.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Nezaměstnaní ale sociální karty dosud nedostali. Ministerstvo plánovalo, že si je začnou vyzvedávat až v novém roce. Úřady také trvají na osobním převzetí karet, proto si je lidé nemohou vyzvednout hned v lednu. Pro ministerstvo tak nastává téměř neřešitelná situace.

"Snažíme se teď prosadit změnu zákona, což už nejde jinak než formou poslaneckého pozměňovacího návrhu k jinému projednávanému zákonu, řekla serveru Müllerová. Ministryně věří, že nezaměstnaným pozastavení vyplácení podpory nehrozí.

"Premiér Petr Nečas mi řekl, že v takovém případě bychom zřejmě mohli uplatnit analogii s podobnými zákony, které u ostatních sociálních dávek ono potřebné přechodné ustanovení obsahují," řekla serveru Müllerová.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!