6. července 2015 16:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Další útoky anarchistů? V Praze někdo zapaluje policejní auta

Neznámý žhář zapálil v Praze policejní auto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neznámý žhář zapálil v Praze policejní auto | foto: iDNES.tv

PRAHA Za minulý týden vzplála před služebnou dvě policejní auta. První případ se stal ve středu v pražských Strašnicích. Neznámý žhář polil auto hořlavinou a zapálil ho. Druhý případ se odehrál v sobotu poblíž nádraží Bubny.

„V obou případech se jedná o úmyslné zapálení auta. Pracujeme se dvěma verzemi, jestli se jedná o náhodný vandalismus, nebo jestli spolu případy souvisí a má je na svědomí stejný člověk nebo víc lidí,“ řekl iDnes.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Auta začala hořet v obou případech kolem třetí až čtvrté hodiny večer. I když policejní automobily stály pod bezpečnostními kamerami, policie zatím k případu nezveřejňuje další podrobnosti.

Nejedná se o první podobné případy v Česku. V prosinci 2014 se někdo pokusil podpálit auto v pražské Šafaříkově ulici. K akci se přihlásila skupina Síť revolučních buněk. Ti mají na svědomí již několik podpálených vozů, mýtnou bránu a útoky na několik firem. K posledním dvěma útokům se však nikdo zatím nepřihlásil (více ZDE).

Kvůli Síti revolučních buněk se spustil na konci dubna celorepublikový zásah, na jehož konci byli tři lidé obviněni z přípravy teroristického útoku. Všichni ze zadržených ale spojitost s extrémisty odmítli (více ZDE).

jzlJakub Zelenka