Pátek 23. října 2020svátek má Teodor, Theodor 9 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Machala 17.9.2020 20:57

"Z toho plyne jednoduchý závěr – virus mutuje a tím ztrácí v čase svou nebezpečnost." Toto je velmi odvážné tvrzení, teprve se ukáže, jestli slábne. Podle mne je to úplně jinak: v létě nám vzrostly hladiny vitamínu D a hlavně proto je virus třikrát nebo čtyřikrát méně smrtelný (na severní polokouli). Stačí se podívat na statistiky - na severní polokouli opravdu smrtelnost klesla, v Austrálii (kde měli v našem létě zimu) to bylo naopak. Z toho lze pravděpodobně dovodit, že vitamín D a slunce hraje velkou roli. V Singapuru na rovníku se na to téměř neumírá nikdy. Velmi rád bych se mýlil, ale za dva měsíce nám hladiny vitamínu D tvořené přirozeně slunečním zářením klesnou. Takže je na místě do té doby virus omezovat co nejvíce a taky si hlídat svoje hladiny déčka a doplňovat.

I. Nentwich 15.9.2020 17:34

Nutnost sociální komunikace. Ano, samozřejmě. Tak zavřeme a izolujeme chudáky seniory.

L. Šulcová 14.9.2020 23:12

No, i jako laikovi mi některé výpočty nesedí. Porovnávat období března a dubna s červnem až začátkem září, kdy v červnu a červenci došlo takřka k potlačení viru, a tvrdit, že se tedy situace zlepšila a vir už je slabší, je nejen epidemiologicky zavádějící. Počkejte si na září a říjen a pak porovnávejte. Dále, ano, děti samy o sobě asi covidem moc netrpí, ale často jsou přenašeči skrytí a mají prarodiče, starší učitele, potkávají starší prodavače atp. Takže vaší lehkovážností z nich děláte potenciální vrahy. A že je covid míň nebezpečný? Zrovna dnes jsem někde četla, že smrtnost má mnohonásobně vyšší než běžná chřipka. Takže bych si asi méně hrála na vědce a snažila bych se jím skutečně být - tedy ověřovat hypotézy a méně "básnit".

P. Balcar 15.9.2020 13:45

Napovědět může "zaměřený na čínskou a celostní medicínu"

V. Čihák 14.9.2020 15:05

Některé příspěvky jsou výsledkem nevyváženého prostoru pro rozličné názory po desetiletí, způsobené např. farmaceutickou lobby ale i např. strachem o výjimečné postavení. Čínská medicína se vyvíjela tisíciletí a často je i součástí naší klasické. Není myšlena jako náhražka, ale doplněk. V Číně mají samozřejmě klasickou medicínu jako v Evropě, ale potom ještě rok studia navíc. Ty preparáty se prodávají i v lékárně. Vše má společné základy. Oni neříkají proč, stačí jim, že to funguje. Dnes lidi nemají čas se zamyslet, vnímat svět, podstatu, proto jsou tak nemocní. Ani bych se nedivil, kdyby cov19 byl zavlečen do Číny z Evropy. Evropy, kde vznikl komunismus, fašismus, obě nejhrůznější války. Nejspíš dnes vzniká něco nového. Evropa a dnes již i Amerika má mnoho pokrokových evolučních humanistů, plánovačů lepších zítřků a ví nejlépe jak řídit svět, lidi, atmosféru, ochlazování, myšlení, pocity druhých.

P. Balcar 15.9.2020 13:51

Jistěěěě! Čínská medicína "funguje", proto používají i tu evropskou založenou na průkazných výsledcích a ne pouze na víře a placebo efektu, doprovázené vyvražďováním vzácných druhů živočichů.

Že byl do ČLR SARS-Cov-2 zavlečen, tvrdí čínští soudruzi také a dokonce mají několik konspiračních teorií o tom, odkud mohl být zavlečen. Klasická ukázka propagandy k odvracení pozornosti.

V. Čihák 16.9.2020 14:18

Odvrácení pozornosti je celé SARS-cov-2. Ten vir za nic nemůže, úmyslně zavlečen nikým nebyl, je to příroda. Jen je zneužito jeho existence. Příroda ví miliony let, že nejefektivnější je spolupráce, přizpůsobení popř. ignorace/ únik ze vztahu/. To jen člověk chce pořád bojovat proti všem i proti sobě. V přírodě např. neexistuje msta, je to energeticky nevýhodné.

P. Šraier 13.9.2020 23:24

Leda tak žvásty. Čína už svoji "medicínu" světu předvedla v plné parádě. :-P

M. Has 13.9.2020 22:27

Jako lidovky sorry, ale davat prostor nekomu, kdo provozuje ‘medicinu’ takrka zamenitelnou se sarlatanstvim, vychazi ze svych dohadu, nerozumi epidemiologii a jiste ani parazitologii majice atestaci z anesteziologie resustitace, je opravdu slabota..pokud chcete, nabizim se jako expert na soucasny COVID neb u nas na vsi vsichni rikaji, ze tomu pry moc dobre rozumim a ba moje slova dozajista dojde. Dejte vedet!

P. Balcar 15.9.2020 13:52

Když může Bába nevlastník, chodit na poradu ke kartářce, ...

M. Turecek 13.9.2020 22:04

Do kamene tesat.

T. Novotný 13.9.2020 19:55

Takové šarlatány by měli zavírat a ne jim dělat společensky nebezpečnou reklamu.

L. Kubeš 13.9.2020 17:42

Ať jde s čínskou medicínou kamsi, kdyby v té "velmoci" nežrali netopýry, tak by nebyla ta současná pohroma. Blbci!!! RvRvRv

V. Čihák 14.9.2020 14:28

1. a 2. světová válka pochází také z Číny?

P. Balcar 15.9.2020 13:53

Největší pohroma Číny Mao určitě!

O. Meszároš 13.9.2020 17:18

Hmm, čínská a celostní medicína. Stejný šamanismus, jako homeopatie. Takový lékař by měl být vyhozen z ČLK.

R. Polášek 13.9.2020 16:35

IQ klesá nejspíš proto, že současná sociální opatření pro zvyšování porodnosti, dávky a podpory, podporují hlavně zvyšování porodnosti lidí na sociálním dně, jejichž IQ bývá obvykle dost nižší než průměr. A protože nějaká korelace mezi výškou IQ rodičů a jejich dětí určitě existuje, v každé generaci přibývá víc těch s nižším IQ než potomků rodičů z vyšších sociálních skupin s vyšším IQ.

J. Svoboda 13.9.2020 15:53

Další brepta, který si nevšiml, že se likdi vrátili z dovolených do pracovních kolektivů a do "zábavních" zařízení.

Techtle Mechtle nebylo o zmutovaném viru, ale o nezodpovědnosti lidí.

Pěkný den.

K. Stržanovský 13.9.2020 12:10

Když lidi se tak rádi bojí...

M. Panter 13.9.2020 12:32

Luline, nevím kdo se rád bojí. Jen vím, že současné zpřísnění podmínek přichází hlavně kvůli variantě uzavření hranic... zvenčí uzavření hranic. Pochopil ?

J. Bubik 13.9.2020 13:11

Uzavření hranic jinými státy je ovšem také spíše projevem paniky a rozhodnutím politickým, nikoliv zdravotním.....

M. Panter 13.9.2020 13:19

To ano, jenže tlak na možné uzavření hranic způsobil opatření u nás...

T. Beran 13.9.2020 11:37

Dostat dnes infarkt, musite nejdriv na testy, aby nemocnice vedela, kam s vami. Infarkt pocka, resi se az na druhem miste. Pokud jej neprezijete a testy vyjdou pozitivne, budete jen dalsi obeti smrtelne nebezpecneho covidu.

O. Mayer 13.9.2020 13:19

.. kecáte, tak to nebylo ani v březnu.

V. Čihák 13.9.2020 13:53

Ve světě médií to tak podají. Zdravotníci se zblbnout nenechají, ale musí vykazovat vše možné. Mediální pisatel nebo jejich šéfové si vyberou záměrně jen něco. Svět je potom zkreslený a to je asi účel.

T. Beran 13.9.2020 13:53

V breznu nevim, ale ted ve ctvrtek to tvrdil v televizi primar uz nevim ktere nemocnice, aby tim poukazal na nesmyslnost a prehnanost tech opatreni. Tak ze by takto verejne kecal on?

J. Svoboda 13.9.2020 15:55

Po tom, co veřejně lže Babiš je nějaký poindal na Primě úplně normální stav.

Pěkný den.

J. Konečný 13.9.2020 11:04

Skafandry, je potřeba nasadit skafandry. Lampasáček už na to má direktivu. Ale i pod skafandrem musí být náhubek. Jinak to nejde. Kdo to nesplní, toho hamáčkovo gestapo strčí do lapáku.

J. Jirka 13.9.2020 10:29

Pokud se podíváte na ilustrační obrázek "Václavské námestí, odběrové místo", je jasné, že lidé stojící ve frontě neudržují doporučený odstup a nedodržují ani odstup od okolojdoucích bez ochranných roušek, takže předpokládám, že deset lidí před a deset lidí stojících za každým pozitivně testovaným bude muset jít do karantény, protože se na malou vzdálenost setkali s nakaženým člověkem. Pokud ne, pak je to celé fraška, protože ti lidé, ač potenciálně nakažení, budou mít samozřejmě negativní test a tím pádem budou moci nerušeně cestovat a virus roznášet po celém světě.

J. Kadeřábek 13.9.2020 10:35

Pokud si přečtete jiné názory než nám tlačí vláda, lampasák Primula a ČT a to názory fundovaných odborníků jako je třeba primářka mikrobiologie Václava Adámková tak to není tak horké jak je nám to podáváno. Pro přenos se bavíme o intezivním styku nad 15 min. v uzavřeném prostoru. Tím není ani náměstí ani výtah ani obchod pokud tam nekecáte s kamarádkou. Je tím ovšem MHD.


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...