Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jirka 13.9.2020 11:14

A jakým způsobem tohle rozlišuje aplikace e-Rouška a ostatní aplikace, používané ve světě?

Když jsme u MHD, jak se bude řešit, když někdo z cestujících bude mít rýmu nebo alergii a bude potřebovat kýchnout? Sejmutím roušky a použitím kapesníku? Kýchnutím do roušky a tím masivním rozprášením kapének, zachycených do té doby v roušce? Vyhozením každého kdo kýchne z vozidla ještě za jízdy?

V. Kopta 13.9.2020 10:11

Čínská medicína.... :-)

J. Matoušek 13.9.2020 10:06

Povinně nasazované náhubky a cpaní špejlí do nosu za účelem papájových testů, prosazuje jen skupina náhubkové mafie, která na náhubkové hysterii vydělává miliardy korun. "Vystrašit, ovládat a ožebračit." To je jejich heslo. A používají přitom všechny možné zločinecké metody

J. Kovaříček 13.9.2020 10:24

Souhlas! Řečeno stručně a přesně.

L. Šulcová 14.9.2020 23:04

Ach, ty stihomamní teorie, ty jsou tak lákavé. A vy jste jedna z jejich obětí. Tomu opravdu věříte? Že se Santa Klaus, Děda Mráz a možná i Ježíšek spikli (už kdysi dávno) a teď vám rvou náhubek a špejle do nosu? Lituji vás, musíte se celoživotně bát a otáčet se přes rameno. Víte, ve skutečnosti existují lidé se svědomím a bez svědomí. Ti se svědomím se snaží celoživotně hledat pravdu. To ty vaše bludy nejsou. Jen si přeji, aby vás boží mlýny nesemlely a nepoznal jste covid zblízka. Protože byste tak sice poznal pravdu (že roušky a zodpovědnost u infekcí mají smysl), ale bylo by to dost kruté poznání.[>-] Proto než bude pozdě - zamyslete se kdesi v zádi svého mozku, kde je pravda.

P. Pruner 13.9.2020 9:53

Některé lidi irituje, že tento pán používá zdravý rozum a logické myšlení. On jen trochu zapomíná, že je rozdíl mezi názorem a spoluodpovědností za zdraví lidí, které má vláda. Takže sociální distanc, dodržování hygieny a roušky jsou rozumná opatření byť si neumím představit, že někdo má být v roušce celou pracovní směnu. K tomu čerstvý vzduch, přiměřený pohyb a životní optimismus.

P. Dostál 13.9.2020 10:14

Ten pán bohužel logiku a zdravý rozum nepoužívá. Jiná věc je, že může mít pravdu. Jen to nemůže ze současných dat vědět. Já bych měl návrh. Počkáme ještě tři týdny. Pokud tou dobou bude v nemocnicích do 500 a na ventilaci do stovky pacientů, koronavirus opravdu ztratil svoji nebezpečnost a můžeme začít křičet, že nás omezují zbytečně.

J. Jirka 13.9.2020 11:25

Dnes (13.) je v ČR na umělou plicní ventilaci připojeno 69 osob. Z vrozené skromnosti již ale média neuvádí, že 41 z nich umírá v posledním stadiu rakoviny plic. Odhaduji, že polovina z nich tu s námi ještě nějaký ten rok mohla pobýt, kdyby byli včas operováni a zákrok se kvůli koronaviru neodložil.

J. Nový 13.9.2020 17:26

Můžete uvést zdroj?

S. Rádl 13.9.2020 9:02

Kde na ty "odborníky" chodí. Doufám, že rešerší v odborných časopisech...

K. Tomášek 13.9.2020 8:54

Všechny mikroorganizmy mutují. Dochází k tomu proto, že jejich klony nejsou zcela stejné kvůli chybám při rozmnožování. No a ty klony, které nejsou přizpůsobeny situaci prostě vyhynou a rozmnočují se jen ty přizpůsobené. V našem případě jsou nejlépe pžizpůsobené ty mutace, které vungují v anonymitě, t.j. nevyvplávají příznaky, protože ty, které ty příznaky vyvolávají jsou brzy odhaleny a zavřeny do karantenym kde vyhynou. Dá se tedy čekat méně příznaků a silnější rozšiřování mezi lidi.

N. S. 13.9.2020 8:52

Proč vůbec tenhle rozhovor zveřejňujete? Přesně vychytat podobný nesmysly je to, co se od novinářů očekává.

J. Bubik 13.9.2020 13:14

proč je to nesmysl? Jisté jste lékař, tak prosím vyvracejte......:-)

J. Nový 13.9.2020 8:49

Čínská medicína? Tak to mi stačí ;-D

M. Blabla 13.9.2020 10:09

Až tak jednoduše to vidíte? :-( Čínská medicína tu byla už nějakých 20 století před čínským bolševikem ;-)

V. Kopta 13.9.2020 10:19

To vůbec neznamená že to není placebo. Šamani tu taky skákali okolo ohně už před 20 000 lety a tu chřipku tím nezahnali a nezahnali.... :-)

S. Tomáš 13.9.2020 8:33

Podvratné živly by nyní měl léčit Chocholoušek

O. Mayer 13.9.2020 8:19

1. někde jsem četl a pak i slyšel (od lidí, co tomu skutečně rozumí, nikoliv těch co se tváří že rozumí skutečně všemu), že ten virus se od začátku epidemie změnil tak maximálně o 12 nukleotidů- takže o nějaké mutaci se rozhodně mluvit nedá

2. nevím kde p. kolega sebral tu informaci, že COVID -19 nyní způsobuje nyní méně multiorgánových selhávání- ve skutečných informačním zdrojích nic takového k nalezení není (a navíc jedná se o funkci počtu pacientů a doby jejich stonání, nejspíše tedy nyní když stoupají celkové počty nemocných, velmi záhy budeme mít bohužel i plné JIPky multiorgánových selhání)

3. přístup "vykašleme se na všechna opatření" (napsal bych to i jinak) je ozkoušen v Británii, Švédsku, USA, atd... a zůstali po něm hromady mrtvol. Od konce srpna jsme na něj najeli díky vnuknutí p. premiera i nás a můžeme se nyní jen modlit, aby to nedopadlo stejně. Každopádně něco takového doporučovat veřejně nyní (aktuálně vzestup případů o 1541 osob/den, tedy skoro 4x víc než tomu bylo

O. Mayer 13.9.2020 8:32

... při březnovém vrcholu) je vysoce neodpovědné. S ohledem na svou specializaci, p. kolega evidentně už zapomněl , že lékař taky nese určitou zodpovědnost za svá rozhodnutí a doporučení kdybych chtěl být kousavý, řekl bych že to bude souviset s tím, že skutečně nemocného člověka (nemluvě o tom s COVID19) nemusel už hodně dlouho řešit.

T. Beran 13.9.2020 7:49

Tenhle lekar z cinske chripky jeste nezesilel a ani kvuli ni nehysterci, ostatne jako vsichni ostatni rozumni lide. R^

O. Mayer 13.9.2020 8:25

vyprávějte tohle lidem, kteří tráví svůj den zabalený do igelitu a nehystericky se musejí starat o ty rozumné lidi s tou čínskou chřipkou. Jistě si odnesete poučení a možná i fyzického charakteru

J. Nový 13.9.2020 8:45

R^

T. Beran 13.9.2020 9:28

Zkuste se uklidnit. Pred cinskym virem se neschovate - neni kam. Takze mu NEMUZETE uniknout. Zdravi lide po nakazeni nemaji bud vubec zadne, anebo maji jen mirne priznaky - je jich drtiva vetsina. Jen 3 % nakazenych potrebuji hospitalizaci. A nase sousedka je zdravotni sestra, ktera je uz polosilena z toho, ze kvuli takove totalni hysterii musi denne pracovat cela v igelitu, s brylemi, s respiratorem a pres nej s dalsi rouskou. Jen proto, ze jejich hygienik nekde v pohodli sve kancelare jim ty igelity alibisticky naridil, kdyz sam v tom cely den pracovat nemusi - to jsou jeji slova, ne moje. Pokud z toho viru mate takovou hruzu, no tak se sam chrante, jak nejlepe muzete, nikdo Vam prece nebrani. Preji Vam pevne zdravi, vice dobre nalady a mene priposranosti. R^:-)

O. Mayer 13.9.2020 13:21

.. přijde dělat třeba nepřiposranýho zřízence- každá ruka se může hodit.

R. Vacek 13.9.2020 7:41

Méně nebezpečný než chřipka? Asi jak pro koho. Dle odkazu je násobně nebezpečnější.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3145338-covid-19-je-smrtici-priblizne-sestkrat-vic-nez-chripka-ukazuji-velke-studie

J. Jirka 13.9.2020 10:35

Pokud informace čerpáte z televize, pak chápu, že musíte být vyděšen téměř k smrti.

Schválně si spočítejte, kolik různých dopravních nehod, násilných činů a někdy i vražd ukazují v jedné zpravodajské relaci a přesto když vyjdete ven, je pravděpodobnost, že vás přejede auto, spadne na vás letadlo nebo vás někdo zavraždí tak mizivá, že se jí určitě nezabýváte.

R. Vacek 13.9.2020 10:42

??? Informace každý čerpá z různých zdrojů. A když se objeví na lidovkách v neodborném příspěvku dezinformace, je vhodné na ni upozornit a že je v rozporu s řadou studií. Ale klidně se podívejte na stránku WHO, kde je porovnání s chřipkou. I když samozřejmě i tady můžete být přesvědčen, že se jedná o amatéry, kteří tomu nerozumí.:-)

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/question-and-answers-hub/q-a-detail/q-a-similarities-and-differences-covid-19-and-influenza

J. Bubik 13.9.2020 13:16

R^:-)

J. Kadeřábek 13.9.2020 10:46

Informace z ČT berte jako úěelovku. ČT se chopila viru jako své spásy. Nemusí nám referovat o zapálených katedrálách ve Francii ani o vraždách původních obyvatel ve vítacích zemích. Klidně i vynechá a odbude politiku. 24 hod. denně to nahradí vir. Lékaři, kteří mají jiný názor nejsou do vysílání připuštěni a ani na webu jim není dáván v určitých portálech prostor. Vyjímkou je profesor Žaloudík, kterého jako senátora nemohou snadno umlčet. Hezký názor věhlasného lékaře Pirka jsem si přečetl jen na webu.

T. Beran 13.9.2020 10:54

Nikdy jsem nemel pocit, ze by CT nebo CRo delaly spatne zpravodajstvi, ale bohuzel se ukazalo, ze ani tyto dve instituce nejsou schopny te panice vzdorovat. Kupodivu byl vsak zajimay i posledni porad “Mate slovo”, na ktery se jinak kvuli urvanosti publika nedivam. Tam meli naopak celkem dost prostoru lide vyzyvajici k uklidneni.


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...