Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Dárek pro Kellnera, který není vidět. Jeho dům zmizel z mapy

Petr Kellner v ročence PPF. foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA - Podle některých vtipů Petr­ Kellner neexistuje. Tam, kde by měla být jeho rezidence, je na internetových mapách Seznamu jen šmouha. Z online map totiž mizí nejen obličeje lidí zachycených na ulici, ale i­ celé domy. Stačí si zažádat, jak to učinil majitel PPF.
  7:00

Třiapadesáté narozeniny dnes slaví Petr Kellner. Ten je znám nejen jako nejbohatší Čech, ale také úzkostlivou ochranou svého soukromí, jež podle některých byznysmenů hraničí s paranoií. Už legendární jsou historky zaměstnanců firem patřících do finanční skupiny PPF o tom, jak jeho bodyguardi vyžadovali vymazání Kellnerových fotografií pořízených jedním z hostů vánočního večírku společnosti Home Credit či jak nic netušícím lidem zakazovali vyndavat mobilní telefony před žižkovským sídlem firmy Cetin, když Kellner přijel „na obhlídku“.

Drby pak hovoří dokonce o­ tom, že Kellner pokaždé, když ho někdo náhodou zachytí na veřejnosti, má jinou délku vlasů a­ vousů, aby byl hůře rozpoznatelný. Pravda je, že i na oficiálních fotografiích z návštěvy Číny, kde s­ prezidentem Milošem Zemanem domlouval byznys, je obvykle zachycen z úhlu, či dokonce částečně v­ zákrytu. Není proto zřejmě až takovým překvapením, že právě Kellner je jedním z těch, jejichž dům zmizel i z portálu Mapy.cz.

Kellner není sám

Konkrétně jde o funkci Panorama, která – stejně jako Street View od Googlu – umožňuje uživatelům zobrazit vyhledávané místo nebo objekt, jako kdyby stáli přímo u­ nich. Kdo by se však chtěl takto virtuálně procházet například obcí Podkozí na Berounsku, tomu se před očima znenadání objeví clona. Je to právě v místech, kde se nachází rezidence Kellnerových.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!