20. května 2017 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dárek pro Kellnera, který není vidět. Jeho dům zmizel z mapy

Aktuální fotografie Petra Kellnera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aktuální fotografie Petra Kellnera. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Podle některých vtipů Petr­ Kellner neexistuje. Tam, kde by měla být jeho rezidence, je na internetových mapách Seznamu jen šmouha. Z online map totiž mizí nejen obličeje lidí zachycených na ulici, ale i­ celé domy. Stačí si zažádat, jak to učinil majitel PPF.

Třiapadesáté narozeniny dnes slaví Petr Kellner. Ten je znám nejen jako nejbohatší Čech, ale také úzkostlivou ochranou svého soukromí, jež podle některých byznysmenů hraničí s paranoií. Už legendární jsou historky zaměstnanců firem patřících do finanční skupiny PPF o tom, jak jeho bodyguardi vyžadovali vymazání Kellnerových fotografií pořízených jedním z hostů vánočního večírku společnosti Home Credit či jak nic netušícím lidem zakazovali vyndavat mobilní telefony před žižkovským sídlem firmy Cetin, když Kellner přijel „na obhlídku“.

Drby pak hovoří dokonce o­ tom, že Kellner pokaždé, když ho někdo náhodou zachytí na veřejnosti, má jinou délku vlasů a­ vousů, aby byl hůře rozpoznatelný. Pravda je, že i na oficiálních fotografiích z návštěvy Číny, kde s­ prezidentem Milošem Zemanem domlouval byznys, je obvykle zachycen z úhlu, či dokonce částečně v­ zákrytu. Není proto zřejmě až takovým překvapením, že právě Kellner je jedním z těch, jejichž dům zmizel i z portálu Mapy.cz.

Kellner není sám

Konkrétně jde o funkci Panorama, která – stejně jako Street View od Googlu – umožňuje uživatelům zobrazit vyhledávané místo nebo objekt, jako kdyby stáli přímo u­ nich. Kdo by se však chtěl takto virtuálně procházet například obcí Podkozí na Berounsku, tomu se před očima znenadání objeví clona. Je to právě v místech, kde se nachází rezidence Kellnerových.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!