Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dárky z lékárny

Česko

ordinace: zdravé tipy

Vybírejte pečlivě a nechte si poradit od lékárníka. Jen tak máte jistotu, že svým dárkem nenaděláte víc škody než užitku.

Ještě než se vydáte na nákupy, rozmyslete si, co a komu vlastně chcete koupit. „Záleží na tom, kolik je dotyčnému let, jaký má životní styl a jestli ho trápí nějaké zdravotní potíže,“ radí PharmDr. Tomáš Arndt z internetové lékárny Prozdravi.cz. Od věci podle něj není ani zjistit, jaké přípravky nebo doplňky stravy má obdarovaný v oblibě a pravidelně si je kupuje. „Milovníka vitaminových preparátů nepotěší kloubní výživa, byť by byla sebeluxusnější,“ dodává.

Univerzálním dárkem pro všechny věkové kategorie jsou multivitaminy, které lze vybrat přesně podle věku a životní situace. Speciální vitaminové přípravky existují i pro děti. Ty ale obvykle více potěší drobné dárky jako součást balení. Při výběru tak sledujte i doplňkové vybavení. Před Vánoci obvykle výrobci potravinových doplňků připravují speciální balíčky s dárky nebo dalším balením zdarma. Například přípravky s ginkgo bilobou na lepší prokrvení jsou doplněny o šálu, ponožky nebo termohrnek. „Některé firmy nabízí za nákup více balení z jejich sortimentu další přípravek zdarma,“ doplňuje lékárník.

Ženy obvykle ocení kvalitní kosmetiku, která je vyrobená s ohledem na jejich specifické vlastnosti pleti. V současnosti je navíc možné koupit cenově zvýhodněné dárkové balíčky, které obsahují například jeden produkt zdarma. Své půvaby mohou podpořit také potravinovými doplňky, které jsou určeny pro zlepšení stavu nehtů, vlasů a pleti. Případně doplňky stravy zpomalujícími stárnutí pokožky.

Seniory potěší přípravky podporující paměť a funkce mozku, například s lecitinem, ginkgo bilobou, a také celkovou vitalitu, s obsahem ženšenu a koenzymu Q10. Špatnou volbou není ani kloubní výživa, která usnadňuje pohyb a zlepšuje stav kloubů. „Někteří ocení i tonometr na měření krevního tlaku,“ doporučuje PharmDr. Arndt. Sportovci všeho věku ocení vedle kloubní výživy masážní přípravky na ztuhlé svaly, jako je například koňská mast, a samozřejmě vitaminy. Pro duševně pracující jsou vhodné jednak preparáty zlepšující funkce mozku a paměti, ale i přípravky obsahující guaranu, která pomáhá při koncentraci a udržení pozornosti i při dlouhodobé námaze.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - BRNO (A8591)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč