Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

David F. Wallace spáchal sebevraždu

Česko

LITERATURA

SAN FRANCISCO Americký spisovatel David Foster Wallace, který se nejvíce proslavil románem Infinite Jest (Nekonečný žert) z roku 1996, byl nalezen mrtvý ve svém domě v kalifornském Claremontu. Podle zjištění místní policie Wallace spáchal sebevraždu oběšením a v domě ho v pátek našla mrtvého jeho manželka. Bylo mu 46 let. Wallace, který učil kreativní psaní na Pomona College v Claremontu, debutoval v roce 1987 románem The Broom of the System.

Americkým kultovním autorem se ovšem stal po vydání temné parodie Infinite Jest odehrávající se v budoucnosti, kterou časopis Time zařadil mezi stovku nejlepších anglicky psaných románů vydaných v letech 1923 až 2005. Mezi jeho další díla patří například sbírka krátkých povídek Girl With Curious Hair z roku 1989 a sbírka esejů A Supposedly Fun Thing I’ll Never Do Again: Essays and Arguments (1997). Žádná z jeho knih zatím nebyla přeložena do češtiny.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...