Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Daviscupový úvod bez Štěpánka

Česko

Čtvrtfinále s Argentinou dnes zahájí Tomáš Berdych, jeho kolega si kvůli zranění zahraje až zítřejší čtyřhru

OSTRAVA/PRAHA České tenisty potkala před čtvrtfinále Davis Cupu nepříjemná komplikace. Radek Štěpánek totiž do dnešních zahajovacích dvouher s Argentinou nezasáhne. Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil vzal ohled na přetrvávající zdravotní problémy české týmové dvojky a raději dal přednost méně zkušenému Ivu Minářovi, až 64. tenistovi světa.

Úvodní utkání v ostravské ČEZ Aréně obstará od 15 hodin česká jednička Tomáš Berdych s argentinskou dvojkou Juanem Monakem. Pak zkusí překvapit právě Minář v souboji s pátým hráčem žebříčku ATP Juanem Martínem del Potrem. Tak rozhodl včerejší los.

„Po ranním tréninku jsme se dohodli, že Radek nenastoupí. Má pořád drobné zdravotní potíže, ale už vypadá lépe. To je důvod, proč v jeho případě nechceme nic uspěchat,“ popsal těžké rozhodování Navrátil.

Štěpánkovi se minulý týden na turnaji ve Wimbledonu znovu ozvalo zranění kolene a rodák z Karviné sám nevěděl, zda Davis Cup vůbec stihne. „Už čtvrtý měsíc ho trápí svalový úpon. Zlepšilo se to, ale je otázkou, zda by na tomto povrchu byl schopen absolvovat v plném nasazení až tři zápasy,“ vysvětloval fyzioterapeut Pavel Kolář.

V týdnu se snažil dát dohromady také záda Minářovi a koleno deblistovi Lukáši Dlouhému. Nejvážnější však bylo zranění Štěpánka, kterého Navrátil nominoval alespoň do zítřejší čtyřhry. Nominaci do sobotních a nedělních zápasů ovšem může dodatečně měnit. „V sobotu Radek asi nastoupí a pak se uvidí,“ slíbil nehrající kapitán. Je tedy možné, že Štěpánek za nepříznivého vývoje zasáhne i do rozhodující nedělní dvouhry.

I Minář může být nebezpečný Velké překvapení tak Navrátil přichystal nejen pro Argentince, ale také pro Mináře. Ten si zahraje své druhé daviscupové utkání a nebude mít o moc větší naději na úspěch než předloni proti Američanovi Andy Roddickovi. „Mohu jen překvapit. Zkusím se poprat o bod do české kabiny,“ soukal ze sebe, když se dozvěděl, že ho čeká zápas s Del Potrem. Argentinský obr nehodlá hráče, od kterého ho dělí devětapadesát míst světového žebříčku, podcenit. „Bude nebezpečný. Hraje před domácím publikem a vyhovuje mu rychlý povrch. Musím si na něj dát pozor,“ zůstal opatrný Del Potro.

Za velkou výhodu českého týmu považují Argentinci právě superrychlý taraflex. Jihoameričanům víc vyhovuje antuka. „Terén jsme zvolili bez váhání. Vždyť jsme na něm dokázali vybojovat postup až do čtvrtfinále,“ řekl Navrátil a určitě si přeje, aby toto pravidlo platilo i dál.

lidovky.cz

***

Zpravodajský server Lidových novin

Davis Cup s Argentinou

Výsledky a ohlasy dnešních zápasů www.lidovky.cz/sport

Program Davis Cupu

Česko - Argentina

Dnes 15.00 (ČT 2)

(dvouhry)

Tomáš Berdych - Juan Monaco

Ivo Minář - Juan Martin Del

Potro

Zítra 14.00 (ČT 2)

(čtyřhra)

Lukáš Dlouhý, Radek Štěpánek

- Juan Martin Del Potro,

Leonarda Mayer

Neděle 13.00 (ČT 2)

(dvouhry)

Tomáš Berdych - Juan Martin

Del Potro

Ivo Minář (pravděpodobně ho

nahradí Radek Štěpánek)

- Juan Monaco

Autor: