Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Děkujeme soudruhům z ODS a všem LIDEM, píše 'Filip'

Předseda KSČM Vojtěch Filip a místopředseda Jiří Dolejš na tiskové konferenci v centrále strany v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda KSČM Vojtěch Filip a místopředseda Jiří Dolejš na tiskové konferenci v centrále strany v Praze. | foto: ČTK

PRAHA Šéf KSČM Vojtěch Filip poděkoval v e-mailu Petru Nečasovi a všem "soudruhům" z ODS za pomoc k volebnímu vítězství. Premiér prozměnu svedl víkendový propadák své strany na počasí. A teď vážně: kolorit povolebního děkování voličům narušily e-maily, které se sice tváří autenticky, jsou však podvržené.

Podobně vypadající e-maily jsou odeslány z Filipovy poslanecké a Nečasovy vládní adresy, mají loga KSČM s ODS a fotografie obou politiků. Po přečtení je nicméně jasné, že jejich autorem není ani jeden z politiků.

ČTĚTE TAKÉ:


"Myslím si, že volební výsledek nebyl sice nijak oslňující, ale není třeba, abyzme se tím nějak hlouběji zabývali. Je to především tím, že neseme zodpovědnost. Za reformy, za tuto zemi.... Pak také volby začaly v pátek a pokračovaly třináctého.... Nepřispělo k tomu ani to, že v pátek bylo v některých místech nevlídno a v sobotu příliš hezky a naši voliči odjeli na chatu, údajně do Krkonoš," píše "Nečas" v narážce na Špindlerův Mlýn, oblíbené zimní středisko modré smetánky.

Nezapomene ani poděkovat "sponzorům" ODS - "Romanu Janouškovi, Pavlu Bémovi, Sašu Vondrovi, volebnímu manažerovi Pavlu Drobilovi, Ivanu Langerovi a všem ostatním, kteří pracovali ať už v popředí, či v pozadí a odvedli spoustu práce pro náš tým".

Poděkování falešného Petra Nečase volebním manažerům ODS.

Poděkování falešného Petra Nečase volebním manažerům ODS.

Falešná zpráva si také utahuje z Nečasovy interpretace vítězství exministra Jiřího Pospíšila, jehož vyhodil z vlády. "...je jasným důkazem, že když chceme, tak to jde a úspěch se dostaví a není důvod, abyzme propadali panice," uzavírá šéf ODS.

Také falešný Filip děkuje "soudruhům z ODS" za volební triumf své strany. "svoji politikou a chováním na politické scéně jste podpořili naši stranu v letošních volbách a zajistili náš úspěch. Nestálo nás to ani kačku," raduje se v e-mailu.

A hned je konkrétní. "Děkujeme zejména soudruhu Alexandru Vondrovi, soudruhu Pavlu Kolibříku Bémovi, Romanu Mazánku Janouškovi, Pavlu Drobilovi, Petru Kočímu Tluchořovi, soudruhu Kubicemu, Íčku Červíčku Langerovi, soudruhu Dalíku Dalíkovi, co chtěl dát Kořistkovi a dal Pohance a Melčákovi a dalším obětavým soudruhům, kteří 'nezaháleli'.... Trochu nás poškodil pouze vyhozený JUDr. Jiří Pospíšil, jehož chování jednoznačně odsuzujeme. Děkujeme také všem LIDEM," uzavírá Filip.

Poděkování falešného Vojtěcha Filipa volebním manažerům ODS.

Poděkování falešného Vojtěcha Filipa volebním manažerům ODS.

Jedna ze zpráv má logo sdružení Vyměňte politiky, to se nicméně od akce distancuje. "Jde nejspíše o lidovou tvořivost, v tom prsty nemáme," reagoval na dotaz serveru Lidovky.cz mluvčí organizace Jaroslav Kuchař.

Komunisté v krajských a prvním kole senátních zaznamenali mimořádný úspěch. Vyhráli ve dvou krajích, do druhého kola senátních voleb postupuje 12 jejich kandidátů. ODS naopak utrpěla tvrdou porážku, když zvítězila pouze v Plzeňském kraji a do druhého kola senátních voleb postoupilo jen deset kandidátů.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...