14. srpna 2009 10:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dělnická strana dostala tři čtvrtě milionu za evropské volby

Dělnické listy (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dělnické listy (ilustrační foto) | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Dělnická strana obdržela za volby do Evropského parlamentu od ministerstva financí přes tři čtvrtě milionu koron. Strana Tomáše Vandase získala v červnových volbách 1,7% hlasů a splnila tím kritéria o 0,7% pro získání finančního příspěvku 30 korun od státu za každý odevzdaný hlas.

Informaci přinesl server Týden.cz. Podle serveru tak strana obdržela za 25 368 hlasů 761 040 korun. Strana peníze nejspíš využíje pro svou kampaň před říjnovými volbami do parlamentu. Necelou čtvrtinu z této částky bude muset DS vrazit do tak zvané volební kauce.

Šéf Dělnické strany Vandas neskrývá svůj optimismus před letošními volbami. "Finanční otázka hraje vždycky velkou roli. Letos to bude poprvé, kdy se nám podařilo dosáhnout na státní příspěvek a díky obsáhlejší propagaci určitě oslovíme ještě větší počet voličů," cituje Týden.cz předsedu DS.

Podle odborníků by se DS mohla ve volbách díky připravované masivní kampani dostat ke své vysněné hranici. "Je chyba ministerstva vnitra, že nezvládlo připravit dostatečně kvalitní podklady pro zákaz strany. Strana nemusela jinak peníze nikdy získat," cituje server odboníka na pravicový extremismus Ondřeje Cakla.
Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!