Festival podobně jako v minulých letech ovládl celé město, především pak jeho historickou část v bezprostředním okolí zámku a hradu. Podle Kebrdlové už v dalších letech nemá kam růst, protože prostory jsou omezené.
Rozšiřuje se ale nabídka. „Například letos jsme do programu začlenili i výtvarné dílny. Proběhl také den slovenského filmu, na který bychom chtěli za rok navázat maďarským nebo polským,“ řekla Kebrdlová.
Peníze od Hitlera v židovské škole Ke hlavním hvězdám hudebního programu patřily skupiny WWW, Tata Bojs, Živé kvety, Traband, Vladimír Mišík, Ty Syčáci a další zástupci alternativy, rocku, folku, etnické hudby, jazzu a různých menšinových žánrů. Zajímavostí byly on-line přenosy vybraných koncertů nebo autorské čtení Radky Denemarkové.
Ta se rozhodla k unikátnímu počinu, kdy četla ze svého díla nonstop 24 hodin. Její program skončil v neděli krátce před jedenáctou hodinou. „Bylo to poprvé a už to nikdy nechci opakovat,“ řekla bezprostředně po dočtení posledních řádek Denemarková. Svým počinem chtěla autorka knihy Peníze od Hitlera upozornit na osudy Židů. Četlo se proto ve staré židovské škole.
Druhým důvodem byla snaha vrátit literatuře její vážnost. Autorské čtení si tak Denemarková nechtěla nijak ulehčovat. Ve snaze zjistit, zda celý projekt přežije, s ní úplně do konce vydrželi čtyři posluchači. V průběhu čtení se ve staré židovské škole vystřídalo několik desítek návštěvníků. „Asi v tom byla i zvědavost, jestli to vydržím,“ dodala Denemarková.
Festival v Boskovicích vznikl v devadesátých letech zejména proto, aby upozornil na zchátralost unikátní židovské čtvrti. Většina památek již byla od té doby zrenovována. „Dnes už tedy spíše lákáme návštěvníky, aby v Boskovicích tyto stavby navštívili,“ dodala Kebrdlová. Dvakrát denně proto organizátoři zajišťují prohlídky čtvrti, které se i letos těšily velkému zájmu účastníků festivalu. V nedávné době v boskovické židovské čtvrti vznikla mimo jiné naučná stezka.