Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řidič vláčku, který v Šiklově mlýně usmrtil pětiletého chlapce, dostal podmínku

Česko

  7:29
Praha - Řidič výletního vláčku, který předloni v červenci srazil a usmrtil v areálu Šiklův mlýn na Žďársku pětiletého chlapce, dostal od soudu podmíněný trest za přečin usmrcení z nedbalosti. Součástí trestu je i zákaz řízení.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Foto archiv města

O verdiktu Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou informuje Žďárský deník. Nehoda se stala 14. července 2018 ve westernovém městečku u Zvole nad Pernštejnem. Chlapec zřejmě vystupoval z turistického safari vláčku, který krátce zastavil před křižovatkou. 

Pětiletého chlapce srazil turistický vláček při festivalu v Šiklově mlýně

Řidič si toho nevšiml, a když se znovu rozjel, hocha přejel. Přes zásah zdravotníků dítě na místě zemřelo. Alkohol u řidiče vláčku vyloučila dechová zkouška. Policie případ vyšetřovala pro podezření z usmrcení z nedbalosti.

Soud ve Žďáru nad Sázavou nyní řidiči udělil trest odnětí svobody na jeden rok s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou roků. „Dále mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel, pro jejichž řízení je nutné oprávnění skupiny D plus E na dva roky,“ řekla Deníku tisková mluvčí soudu Klára Sklenářová. Dodala, že poškození byli se svými nároky odkázáni na řízení ve věcech občanskoprávních.

Při nehodě zábavního vláčku v Jabloňově se zranily čtyři děti a dva dospělí. Zasahoval vrtulník

Podle Žďárského deníku byla z přečinu usmrcení z nedbalosti obviněna i společnost Šikland. „Ohledně právnické osoby zatím nebylo ve věci rozhodnuto,“ řekla listu mluvčí Sklenářová.

Provozovatelé westernového městečka Šiklův mlýn po tragické nehodě zvýšili zabezpečení jednotlivých vagonků turistického vláčku.

Autor:

Mohlo by vás zajímat