12. července 2019 14:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Desítky kontejnerů s kokainem, statisíce korun v ponožkách. Policie dopadla dealera drog z Afriky

Cizinec, kterého pražská policie zadržela a posléze obvinila z prodeje drog. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cizinec, kterého pražská policie zadržela a posléze obvinila z prodeje drog. | foto: YouTube Policie ČRReprofoto

PRAHA Pražští policisté dopadli cizince, který minimálně rok prodával drogy v centru hlavního města. Čtyřiatřicetiletý dealer původem z Afriky distribuoval kokain desítkám osob. Svůj výdělek a zásoby uschovával na ulici v zaparkovaném voze. Hrozí mu deset let za mřížemi.

Podle policejní dokumentace bylo pravidelnými zákazníky muže, jenž mimo jiné u Karlova mostu rozdával letáky s nabídkou plavby po Vltavě, několik desítek odběratelů. V jednom z mnoha případů dodal zájemci v Praze 1 drogy dohromady šestašedesátkrát v celkové hodnotě bezmála 150 tisíc korun.

„Samotný prodej probíhal objednávkou prostřednictvím sms zpráv zaslaných pachateli, který vždy drogy přivezl na domluvené místo a předal je zákazníkovi,“ popsala pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Podle jejích slov nebyly u muže při zadržení nalezeny žádné drogy. Klíče, které měl u sebe, ovšem kriminalisty zavedly k automobilu, který po krátkém pátrání nalezli zaparkované pár ulic od jeho bydliště. Provedená prohlídka posléze ukázala, že vůz sloužil jako úkryt a místo k balení a přípravě drog určených k distribuci.

„Policisté ve vozidle nalezli celkem 32 kontejnerů s kokainem v hodnotě přibližně tři čtvrtě milionu korun, dále více než 50 již připravených sáčků kokainu určenému k prodeji a ve dvou ponožkách bezmála dvě stě tisíc korun a pět set euro v hotovosti,“ přiblížila Kropáčová.

Zadržený dealer byl dle jejích slov obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to mu hrozí až desetiletý pobyt za mřízemi.

rsaRobert Sattler

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!