5. října 2017 12:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Déšť, ale i první sníh. Následující dny budou ve znamení srážek

Telata první sníh moc nenadchl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Telata první sníh moc nenadchl. | foto: Reuters

PRAHA Nejen dešťové přeháňky, ale ve vyšších polohách dokonce první sníh - takové počasí předpovídá Český hydrometeorologický ústav na následující dny. Zatímco ve čtvrtek ještě vystoupají teploty až k 18 stupňům, o víkendu teploměr ukáže maximálně 14 stupňů.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno. Na severu se postupně začne zatahovat a přibude i déšť. Během odpoledne bude na většině území déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty budou mezi 10 až 6 stupni. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 stupňů Celsia.

Pátek přinese převážně velkou oblačnost. Na většině území se objeví přeháňky, které mohou být ve výšce nad 1100 metrů sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 stupňů, nejvyšší denní teploty 9 až 13 stupňů. 

V sobotu bude převážně oblačno, místy se objeví přeháňky. Nad 1200 může opět napadnout sníh. Nejnižší noční teploty 8 až 4 stupni a nejvyšší denní teploty od 10 do 14 stupňů.

Předpověď na neděli slibuje oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. K večeru postupně bude srážek ubývat. Nejnižší noční teploty 9 až 5 stupňů a nejvyšší denní teploty 9 až 13 stupňů Celsia. 

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz