28. října 2016 14:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Děti si daly v Mostě sraz v maskách klaunů. Policie jim zabavovala zbraně

Některé děti si na sraz klaunů přinesly zbraně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Některé děti si na sraz klaunů přinesly zbraně. | foto: Týdeník Policie

MOST Ve středu se v Mostě sešla parta dětí ve věku od 12 do 16 let v klaunských maskách, sraz si zorganizovaly přes sociální sítě. Některé z nich přišly ozbrojené a policie jim musela zbraně zabavit, informuje Týdeník Policie.

Některé děti s sebou měly nože, mačetu, baseballové pálky, nářadí nebo obušky. Policie je předvedla na stanici kvůli zjištění totožnosti a vyšetří, zda nedošlo k protiprávnímu jednání, napsal Týdeník Policie.

V Evropě se v posledních týdnech odehrálo několik incidentů se strašidelnými klauny. Například minulý čtvrtek ve městě Wesel v Severním Porýní-Vestfálsku vyskočil na ženu venčící psa klaun s motorovou pilou. V Rostocku na severu Německa klaun s baseballovou pálkou v pátek ráno napadl a zranil 19letého mladíka.

Hroziví klauni, kteří číhají v temných zákoutích, vyzbrojeni nějakou obskurní zbraní, už si vynutili různě po světě uzavírání škol, způsobili veřejnou paniku a zaměstnávají politiky i policisty.

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?