25. října 2010 12:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Děti ve školce hlídala opilá učitelka. Nadýchala téměř tři promile

Alkohol - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alkohol - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

ŠUMPERK Děti v mateřské školce v jedné z obcí na Šumpersku hlídala v pátek odpoledne opilá učitelka. Policisté u ní při dechových zkouškách zjistili 2,94 a 2,99 promile alkoholu.

Sedmačtyřicetileté ženě, která měla ve školce sama na starosti 15 dětí, nyní hrozí vězení až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Hlídku přivolal starosta obce. "Policistům na místě sdělil, že jej telefonicky kontaktovali rodiče dětí s tím, že učitelka je v podnapilém stavu," uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Žena s výsledky dechových zkoušek nesouhlasila a protokol o nich odmítla podepsat s odůvodněním, že alkohol nepila. Následně souhlasila s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve v šumperské nemocnici. Nyní je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Podobný případ policisté šetřili loni v září v Moravském Předměstí v Hradci Králové, kde děti hlídala podnapilá ředitelka školky. Přišla kvůli tomu o funkci. V roce 2007 učila děti na základní škole v Brně pedagožka s téměř 2,9 promile alkoholu v krvi. Ze školy ji tehdy vyvedli policisté a přišla o práci.

ČTK