Detroit je v semifinále. I díky Hudlerově trefě

DETROIT/BOSTON Hokejisté Detroitu a Caroliny vyhráli rozhodující sedmé zápasy svých sérií v 2. kole play off NHL a stali se posledními dvěma semifinalisty Stanleyova poháru.

Obhájci prvenství z Detroitu porazili Anaheim 4:3 i díky gólu Jiřího Hudlera, který v 16. minutě otevřel skóre, a ve finále Západní konference se utkají s Chicagem.

Detroit vyhrál klíčový duel, aniž se trefili největší kanonýři mužstva Dacjuk, Zetterberg a Hossa. „Máme čtyři formace a každá může skórovat,“ konstatoval Hudler, který se v letošním play off zapsal mezi střelce počtvrté. „Byl to náročný, ale skvělý zápas. Každé střídání byla ohromná bitva.“ Red Wings se probojovali do konferenčního finále potřetí za sebou. „Většina týmů, které vyhrály Stanley Cup, se další rok takhle daleko nedostala. Nám se to povedlo, ale teď máme před sebou hladového soupeře,“ uvedl trenér Mike Babcock.

Carolina vyhrála na ledě Bostonu 3:2 v prodloužení, když rozhodující gól vstřelil v 79. minutě Scott Walker. Ve finále Východní konference narazí Hurricanes na Pittsburgh.

Výsledky – Východní konference: Boston–Carolina 2:3p (8. Bitz (KREJČÍ), 47. Lucic – 14. Brind’Amour, 28. Samsonov, 79. Walker). Konečný stav série: 3:4. Západní konference: Detroit–Anaheim 4:3 (16. HUDLER, 22. Helm, 37. Samuelsson, 58. Cleary – 35. Selänne, 38. Perry, 48. Ryan). Konečný stav série: 4:3.