Diskuse k článku: Dětské vozíky za kola možná dovolí zákon, už příští rok

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 25.9.2011 13:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kliment 25.9.2011 13:39

Přiznám se,

že touze používat tohle zařízení nerozumím. Pro přepravu děcka do školky , k lékaři či na nákup mi připadá rozhodně přiměřenější a hlavně bezpečnější sedačka, stejně tak pro kratší výlet. Proč bych měl toho tvorečka uzavřít do jakési kukaně, vystavit otřesům a poskakování, výfukovým zplodinám  a dopřát mu slídou zkreslený výhled na pneumatiky, nohy a patníky anebo na rytmický pohyb hýždí hrdého rodiče.

Pokud dojde k pádu má cyklista jakous takous možnost chování bycyklu korigovat a tím chránit i dítě v sedačce - ovšem lehký vlek se bude při nárazu, nehodě či prostém smyku chovat naprosto nekontrolovaně, dítěti přitom neposkytne ani minimální ochranu. Patrně nejsem dostatečně "IN", ale jaksi jsem přesvědčen, že tady jde o sobecké přání moci se s minimálním omezením věnovat svému koníčku.  .

M. Dubanová 25.9.2011 3:30

dětské vozíky za kola

jezdit s tím vozíkem, kde je bezbranné mimino, na které rodič, či ten kdo jede na kole, na ně nevidí, neumím si to představit. Za prvé pro to dítě je určitě ten "smrad" z aut či motorek, velice zdravý, proč s dítětem - vůbec na silnici? A s takhle nebezpečným vozíkem, co je to za pitomý nápad. Silnice není nic bezpečného vůbec, natož pro malé dítě, které je odkázané na schopnost toho, kdo jej veze za sebou a na ohleduplnost kolemjedoucích aut či motorek a o tom ví každý z nás své???Nebyla bych pro schválení takového - přímo vražedného zákona...

J. Novák 25.9.2011 6:19

Re: dětské vozíky za kola

Vy si to ale dost pletete. Ten zákon vozík povolí, nikoli nařídí jeho používání. Je pak na rodičích a vůbec dospělých, zda své děti v takové plečce budou či nebudou vozit. Já, byť už mám děti dospělé, bych tedy v žádné případě své dítě ani vnouče do něčeho takového neposadil s tím, že ho povezu na silnici. Něco jiného je samozřejmě na cyklostezkách či na cestách v přírodě. Je to o soudnosti dospělých, byť si dobře uvědomuji, že je hodně lidí, kteří žádnou soudnost nemají. Pak ale následky si mohou přičítat jen a jen sobě.