Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

V Ostravě zemřel devadesátiletý muž, na elektrokoloběžce ho srazila tramvaj

Devadesátiletý muž na elektrokoloběžce nepřežil v Ostravě srážku s tramvají. foto: Policie ČR

Devadesátiletý muž na elektrokoloběžce nepřežil v pátek v Ostravě srážku s tramvají. Senior při odbočování vlevo souběžně jedoucí tramvaj zřejmě přehlédl. Informovala policejní mluvčí Kateřina Kubzová.
  9:00

Nehoda se stala v pátek kolem 14:30 v ostravském obvodu Poruba poblíž křižovatky Martinovské a Třebovické ulice. Muž na koloběžce jel směrem od Martinova.

„Pacient seniorského věku byl v bezvědomí a jeho stav se velmi rychle zhoršoval, přičemž po chvíli došlo k zástavě krevního oběhu,“ uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl. Prvotní vyšetření podle něj ukázalo, že senior utrpěl mnohočetná poranění hlavy, trupu i končetin.

„Věc převzali ostravští kriminalisté“

„Zasahující lékař zajistil dýchací cesty, umělou plicní ventilaci a posádky prováděly nepřímou srdeční masáž, podávaly potřebné léky. Přes veškeré úsilí nebylo možno zachránit život muže a lékař nakonec konstatoval jeho smrt,“ uvedl Humpl.

Policejní mluvčí uvedla, že nikdo z lidí jedoucích v tramvaji se nezranil. Provoz na silnici byl na nezbytně nutnou dobu omezen v jednom jízdním pruhu.

„Věc převzali ostravští kriminalisté, kteří zjišťují veškeré okolnosti této tragické nehody. V této souvislosti se obrací na případné svědky, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k objasnění průběhu nehody či kamerové záznamy z vozidel, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 726 269 nebo na bezplatné telefonní lince 158,“ uvedla Kubzová.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!