• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Úterním hostem pořadu Rozstřel Vladimíra Vokála je mikrobiolog a autor petice...

Úterním hostem pořadu Rozstřel Vladimíra Vokála je mikrobiolog a autor petice za povinné očkování v Česku Peter Šebo. (23. listopadu 2021) | foto: Michal Růžička, MAFRA

Premium

Rozhovor

Dezinformátory bych tvrdě pokutoval, říká mikrobiolog. Proočkovanější země jsou podle něj civilizovanější

Covid 19
  •   5:00
Mlčící většina musí projevit svůj názor a křiklavá menšina se musí podřídit, říká v rozhovoru Peter Šebo, mikrobiolog, který založil petici za povinné očkování proti covidu. Stát už podle něj nemůže nečinně přihlížet a je zapotřebí použít zákon na ochranu veřejného zdraví.

Odmítači očkování se chovají sobecky a hazardují, říká přední virolog. Oficiální propagace je prý mizerná

Lidovky.cz: Nedávno jste založil petici za povinné očkování proti covidu v Česku. Co vás k tomu vedlo? Už vám došla trpělivost?
Přesně tak. Dospěl jsem k názoru, že není možné donekonečna ustupovat agresivní menšině, která očkování odmítá. Ohrožuje zdraví a majetek nás všech, připravuje mnoho lidí o život, o nutnou zdravotní péči a okrádá nás o svobodu. Tohle všechno stojí navíc obrovské peníze a devastuje to naši demokracii. Už to došlo do stádia, kdy jsem nemohl nečinně přihlížet. Úkolem státu je chránit bezpečí, zdraví a majetek nás všech. Musí k tomu využít zákonné nástroje, které má ve svém právním řádu. Protiočkovací aktivisté a odmítači očkování nás svým sobectvím, narcismem a iracionalitou připravují o základy naší prosperity. Mnozí lidé přicházejí o to, co celý život budovali, naše děti se kvůli tomu nemohou pořádně vzdělávat a všichni kvůli tomu velice zchudneme. Takhle to přece nemůže jít dál, nemohl jsem být zticha.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.
Autor: Magdaléna Langová Lidovky.cz