Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskrétní schůzka na Hradě: za Zemanem míří Babiš a šéf ČEZ Beneš

Česko

  6:00
PRAHA - Bez oficiální parády a mediálních výstupů se ve čtvrtek na Pražském hradě odehraje významná schůzka. Za domácím pánem Milošem Zemanem tam dorazí premiér Andrej Babiš (ANO) a generální ředitel polostátní energetické skupiny ČEZ Daniel Beneš. Výraznější mocenský trojúhelník by se dal těžko narýsovat.
Miloš Zeman

Miloš Zeman foto:  Michal Šula, MAFRA

Vedení ČEZ chce odměny z loňského zisku, ministerstvo financí je ostře proti

Tématem budou české energetické zítřky. Vláda už rozhodla, že nechá postavit nové jaderné bloky. Na klíčové slovo, kdo se investice ujme a kde na ni vezme peníze, se však teprve čeká. Zatímco ministr průmyslu Tomáš Hüner (za ANO) naléhá, aby se do akce zapojil ČEZ, firmě se nechce. Nyní záleží na tom, kdo se bude moci opřít o podporu Zemana. 

Babiše s Benešem si k sobě zavolal prezident, schůzku pořádá on. „Setkání tematicky navazuje na jednání expertního týmu pana prezidenta, které se v Lánech konalo 27. května a bylo věnováno energetické koncepci Česka,“ sdělil LN hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Mohlo by vás zajímat