Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Máme hodně nakažených učitelů, distanční výuka by pomohla, říká šéfka asociace ředitelů gymnázií

ilustrační snímek foto: Michal RůžičkaMAFRA

Ředitelé škol by mohli v případě velkého počtu nakažených učitelů vyhlásit mimořádné ředitelské volno nebo distanční výuku až na deset dnů. Takový návrh předloží ve středu vládě ministr školství Petr Gazdík. Předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií České republiky Renata Schejbalová to vítá. Na své škole kvůli nakaženým učitelům řeší problémy se zajištěním výuky.
  8:13

Co říkáte na návrh, kdy by mohli ředitelé škol při vysokém počtu nakažených pedagogů sami vyhlásit mimořádné ředitelské volno nebo distanční výuku?
Vítám ho, protože to určitě vyřeší situaci na školách. S panem ministrem (ministrem školství Petrem Gazdíkem, pozn. red.) jsme o tom v pondělí jednali. Původně v návrhu bylo pouze ředitelské volno, ale já se domnívám, že vhodnější je přechod na distanční výuku, která byla do návrhu také přidána.

Vy osobně tedy chcete využívat spíše distanční výuku?
Ano, rozhodně, protože učitelé v karanténě mohou učit a i nakažení učitelé většinou nemají těžký průběh onemocnění, který by jim znemožňoval pracovat.

Distanční výuka zajišťuje, aby probíhala alespoň nějaká výuka, kdybych vyhlásila ředitelské volno, tak se studenti nebudou učit vůbec.

Jaká je nyní situace na školách?
Situace je velice složitá, do karantény chodí v případě pozitivního žáka celá třída i včetně očkovaných studentů, další problémem je hodně pozitivních učitelů.

Konkrétně u nás na škole je ze sedmdesáti učitelů pozitivních šestnáct nebo sedmnáct a čtyři jsou v karanténě. Je pro nás náročné udržet chod výuky. Například jsme museli zrušit lyžařský výcvik, na který měli studenti odjíždět v neděli, jelikož z pedagogického doprovodu jsou čtyři z pěti učitelů covid pozitivní.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat