Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 9 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Společnost Alliance Healthcare rozveze vakcínu od AstraZeneky, rozhodla cena. Na skladě leží ladem tisíce dávek

Vakcína. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vakcína. | foto: Lidovky.cz

Praha Distributorem vakcíny proti covidu-19 od firmy AstraZeneca bude v Česku společnost Alliance Healthcare, která se zabývá distribucí léčiv. Uspěla v zadávacím řízení, které organizovaly všechny zdravotní pojišťovny společně s ministerstvem zdravotnictví. Informovaly v pátek pojišťovny.

Okolo 30 tisíc dávek vakcíny firmy AstraZeneca skoro deset dní leželo ladem a jedním z více důvodů byla i pozdě nasmlouvaný distributor vakcíny. Nyní je jasné, kdo bude vakcinační látku distribuovat. 

Alliance Healthcare nabídla nejnižší cenu za distribuci jednoho balení vakcíny, a to 201 korun bez DPH. Pojišťovny nyní s vybranou společností uzavřou rámcovou smlouvu.

Jediným hodnotícím kritériem byla cena za distribuci jednoho balení vakcín, které v tomto případě obsahuje 100 dávek. Distributor bude rozvážet očkovací látky po celé ČR podle požadavků krajských koordinátorů očkování.

Alliance Healthcare s.r.o. je podle svého webu součástí mezinárodní společnosti Walgreens Boots Alliance. Do výběrového řízení se přihlásilo pět firem, byl mezi nimi i Avenier ze skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Avenier zajišťuje distribuci pro vakcínu firmy Moderna a rozvážel první dodávky AstraZeneky předtím, než pojišťovny vybraly firmu Alliance Healthcare. Dalšími účastníky byly firmy Be Bridge, Phoenix lékárenský velkoobchod a Pharmos.

Všeobecná zdravotní pojišťovna zároveň zahájila přípravu výběrových řízení na distributory dalších vakcín proti covidu-19, které by mohly být registrovány pro použití v EU. O registraci u Evropské agentury pro léčivé prostředky (EMA) požádala firma Johnson & Johnson. EMA posuzuje také vakcíny vyvinuté společnostmi Novavax a CureVac.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...