Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divadlo v Dlouhé přivítá Terryho Pratchetta

Česko

PRAHA Do Prahy přijede na pár dnů britský spisovatel, oblíbený autor fantasy knih Terry Pratchett. V neděli se zúčastní derniéry hry Maškaráda aneb Fantom Opery v Divadle v Dlouhé inscenované na motivy jeho knihy. Pratchettova cesta do Česka je spíše soukromá, kromě návštěvy divadla neplánuje autogramiádu ani veřejné čtení, řekl ČTK Petr Matějka z nakladatelství Talpress, které vydává Pratchettovy knihy v České republice.

Divadlo v Dlouhé uvedlo od dubna 2006 osmdesát repríz hry Maškaráda aneb Fantom Opery. Hra se stala komedií roku 2006 na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích. Pod dramatizací a režií je podepsána Hana Burešová. Rolí se ujali Naďa Vicenová, Jaroslava Pokorná, Helena Dvořáková či Miroslav Táborský. Pratchett spolupracuje s Divadlem v Dlouhé již dlouho. Před devíti lety pomohl divadlu zničenému povodněmi. Nadchla ho totiž inscenace Soudné sestry podle jeho knihy. Pratchett tehdy poslal divadlu tisíc liber (tenkrát asi osmačtyřicet tisíc korun) a podpořil internetovou tombolu, jejíž výtěžek ve výši zhruba třiasedmdesáti tisíc korun byl rovněž poukázán na povodňové konto divadla.

Mimo Divadla v Dlouhé studuje Pratchetta například Moravské divadlo v Olomouci, jež uvedlo hry Maškaráda a Muži ve zbrani.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!