4. července 2019 13:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dívka se v lanovém centru na Šumavě škrtila na lanech. Vrtulník ji převezl do nemocnice

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Modrava (Klatovsko) V lanovém centru v šumavské Modravě se ve středu odpoledne zranila nezletilá dívka. Zřejmě si špatně připnula postroje a na jedné z atrakcí se začala škrtit na lanech, která jí sevřela krk. Dívce pomohli svědci.

Záchranáři ji pak vrtulníkem převezli při vědomí do plzeňské fakultní nemocnice k dalšímu ošetření, řekly ve čtvrtek ČTK mluvčí policie Dana Ladmanová a mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Událost se stala před 15:00. Zraněné dívce je podle informací ČTK kolem devíti let. „Dívka si chybně připnula dvě zajišťovací karabiny celotělového postroje při sjezdu na madle a došlo k zaseknutí pojezdové lanovky. Dívka byla připnuta karabinami ke kovovému lanu, pustila se madla, došlo k napnutí lan a k sevření jejího krku,“ popsala Ladmanová. Naštěstí podle ní okamžitě zareagovali svědci, kteří přistavili žebřík a přidržovali dívku, aby se sevření lan uvolnilo. Další muž k ní přeručkoval a tam odřízl lana. Lidé také dívce před příjezdem záchranářů poskytli první pomoc.

Policie celou věc dál prověřuje pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA/TECHNIK BOZP

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 60 000 Kč