4. dubna 2019 13:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ne romantická scéna, ale pokus o vraždu. Mladík, který shodil dívku z rozhledny, dostal 7 let vězení

Při otáčení údajně oba uklouzli a spadli přes okraj ochozu do rokle. Na základě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při otáčení údajně oba uklouzli a spadli přes okraj ochozu do rokle. Na základě... | foto: Martin Veselý, MAFRA

Hradec Králové Sedm let vězení ve čtvrtek uložil Krajský soud v Hradci Králové dvacetiletému mladíkovi, který podle obžaloby shodil z ochozu vyhlídky Milohlídka v lesoparku Čeřovka v Jičíně přibližně stejně starou dívku. Krajský soud ho potrestal za pokus o vraždu. Sdělili to zástupci krajského soudu. Hrozilo mu až 18 let vězení.

„Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal, státní zástupkyně si nechala lhůtu na odvolání,“ řekl mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek.

Dívce, která utrpěla komplikovaná zranění, má nahradit nemajetkovou újmu ve výši 130 414 korun a pojišťovnám zaplatit škodu v celkové výši přes 180 000 korun.

Incident se odehrál 19. září 2017 v podvečer, tehdy bylo obžalovanému osmnáct let. Dívka, která se s obžalovaným krátce před tím rozešla, spadla z výšky osmi metrů do rokle. Podle obžaloby mladík jednal v přímém úmyslu dívku usmrtit. Pak za ní skočil, chtěl spáchat sebevraždu. Podle spisu rozchod psychicky neunesl. Oba utrpěli zranění. Pomoc zraněným přivolala kolemjdoucí, která zaslechla křik a ránu. Mladík a dívka dopadli každý na jiné místo.

Obžalovaný Lukáš Tuček u hradeckého Krajského soudu.
Incident se odehrál 19. září 2017 v podvečer, tehdy bylo obžalovanému osmnáct...

Policie krátce po činu uvedla, že šlo o nešťastnou náhodu mileneckého páru, který se na ochozu rozhledny objímal při hraní scény ze slavného filmu Titanik. Při otáčení údajně oba uklouzli a spadli přes okraj ochozu do rokle. Na základě nových důkazů pak kriminalisté případ překvalifikovali na pokus o vraždu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz