6. listopadu 2017 10:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dívky v Brně místo školy prodávaly heroin

Drogy v kapse | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Drogy v kapse | foto: Shutterstock

BRNO Kriminalisté z brněnského Toxi týmu podezřívají pětatřicetiletou ženu a její dvě nezletilé dcery z prodeje heroinu. Dívky místo školy prodávaly drogy z okna bytu u centra města, uvedla v pondělí na webu policie mluvčí Andrea Cejnková. Ženě hrozí až pětileté vězení.

Policie minulý týden udělala v bytě na základě získaných poznatků domovní prohlídku. Při vstupu do bytu se jedna z dcer zamkla na toaletě a spláchla. „Kriminalisté následně demontovali WC a zjistili, že se dívka pokusila zlikvidovat taštičku s takzvanými psaníčky heroinu, která uvízla v odpadní rouře,“ uvedla mluvčí.

Zatím byla obviněna matka

Kurýr si převážením drog do Švédska vydělal skoro 1,3 milionu


Celkem policisté zajistili 48 těchto psaníček, a také hotovost přes 11.000 korun za prodaný materiál. Jak mluvčí uvedla, ženy nezapíraly a ke svému jednání se doznaly.

Podle policie si dotyčné tímto způsobem vydělávaly nejméně od začátku letošního roku. Dívky místo povinné školní docházky prodávaly heroin z okna bytu. Kriminalisté případ dále vyšetřují. Prozatím byla za trestné činy nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a ohrožování výchovy dítěte obviněna matka. Za její jednání jí může hrozit až pětileté vězení.

ČTK

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.