Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Djokovič má z českého tenisu respekt

Česko

SPLIT Nejdříve si vychutnají historicky první postup do semifinále Davisova poháru a teprve potom začnou myslet na souboj s českými tenisty. Tak mluvili Srbové po čtvrtfinálové výhře ve Splitu nad Chorvatskem.

„Tohle je náš největší úspěch, kterého jsme dosáhli,“ shodli se v rozhovoru pro Daviscup.com druhý hráč světa Novak Djokovič a srbský kapitán Bogdan Obradovič. „Nejdříve si tohle musíme užít a teprve pak se budeme soustředit na Čechy,“ doplnil Djokovič. Před českým týmem má srbská jednička, na které leží největší díl odpovědnosti, po loňské účasti v boji o salátovou mísu respekt.

„Češi hráli loni finále a letos zase jedou. Berdych hraje životní tenis, Štěpánek sice dlouho nehrál, ale Dlouhý je skvělý deblista a je důležité mít i výborného deblistu v týmu,“ uvažoval bělehradský rodák.

Právě srbská metropole bude s největší pravděpodobností dějištěm semifinálové klání. „Asi to bude v Bělehradu, ale uvidíme,“ uvedl.

Povrch, na kterém se bude hrát, určí po konzultaci s hráči do měsíce. „Naši umí na všem, takže až podle situace vymyslíme, jaký povrch bude v daný moment nejlepší,“ řekl srbský kapitán.

Obradovič věřil, že výhodou jeho týmu v souboji s Českem bude lepší rozložení sil. K dispozici má s Djokovičem Viktora Troického, Janka Tipsareviče a světovou deblovou jedničku Nenada Zimonjiče.

„Češi sázejí jen na dvojici, na kterou je velký tlak, zatímco já mám čtveřici, takže mám širší výběr.“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!