Dlouhou sérii ukončil Detroit jasnou výhrou

PHOENIX Sen o největším úspěchu v historii klubu se hokejistům Phoenixu rozplynul. Bránu do druhého kola play off NHL mu zavřel Detroit, který v rozhodujícím utkání uspěl na ledě soupeře jednoznačně 6:1 a celou sérii vyhrál 4:3 na zápasy. Hlavními strůjci postupového bodu byli autoři dvou branek Pavel Dacjuk a Nicklas Lidström. V dalším kole se Red Wings utkají se San Jose.

V utkání se ukázala jako zlomová druhá třetina, v jejímž úvodu se po bezbrankové první části dvakrát trefil Dacjuk. A přestože Coyotes snížili zásluhou Vernona Fiddlera, otěže zápasu pevně drželi hráči Detroitu. Na domácí branku vyslali celkem padesát střel a ještě v prostředním dějství zvýšili náskok obránci Lidström a Brad Stuart, v poslední třetině se poprvé v letošním play off prosadil Todd Bertuzzi. Skóre uzavřel symbolicky kapitán Detroitu Lidström.

„Vítězství a postup jsou hezký dárek k mým narozeninám. Phoenix byl pořádně těžký soupeř,“ uvedl Lidström, který včera oslavil čtyřicátiny. „Drželi jsme se po celých šedesát minut svého plánu, to se vyplatilo.“ I přes vyřazení v prvním kole má Phoenix za sebou vydařenou sezonu. V základní části Coyotes vytvořili týmové rekordy v počtu vítězství (50) i celkovém počtu bodů (107). Klub, který těsně před začátkem soutěže opustil trenér Wayne Gretzky a jehož jméno se skloňovalo neustále v souvislosti s finančními problémy a možným stěhováním do jiného města, si postupně získal na svoji stranu fanoušky i respekt odborníků.