Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ŽIVĚ: Moje holky mi nemůže nikdo nahradit. Mohu jen očistit své jméno, říká u soudu Kramný

Česko

  8:46
OSTRAVA - Kramný okamžitě po zahájení řízení odmítl slova obžaloby. Svou rodinu prý miloval a nikdy by jí neublížil, řekl v úvodu. emřely koncem předloňského července v hotelu v egyptském letovisku Hurgada. Kramný popřel, že by měl jakýkoli podíl na jejich úmrtí. Rodinu podle svých slov miloval. Státní zástupce Vít Legerský při čtení obžaloby řekl, že Kramný plánoval rozšířenou sebevraždu a chtěl usmrtit sebe i svou rodinu. Nakonec však pro svůj čin nenašel dostatek odvahy.

Justiční stráž Krajského soudu v Ostravě přivedla obžalovaného Petra Kramného. foto: MAFRA

Kramný začal vypovídat krátce po 09:00. Nejprve popisoval soužití se svou zemřelou manželkou Monikou. Tvrdil, že žili běžným životem, jezdili na výlety, několikrát byli i na wellness pobytu. Prý plánovali společnou budoucnost včetně dalšího dítěte i sháněli nové bydlení. Zpočátku výslechu Kramný mluvil nahlas a srozumitelně. Když ale začal hovořit o osudném dni, několikrát svou výpověď přerušil, otíral si slzy a často mu bylo velmi špatně rozumět.

Tvrdí, že v osudný den bylo celé rodině špatně, zvraceli a měli průjem. Zůstali proto všichni v hotelovém pokoji, kde polehávali. Kramný nejprve po poledni a pak večer šel doplnit vodu, která jim došla. Lékaře ale nenavštívili. Na dotaz soudkyně, proč nevyhledali lékařskou pomoc, tvrdil, že by tak učinili následující den, kdyby nezabraly léky.

Že je dcera Klárka mrtvá Kramný podle svých slov zjistil v noci, když se šel napít a vrátil se k ní do postele. Chtěl, aby se dcera kousek posunula. „Snažil jsem se jí vzbudit, ať se posune. Zjistil jsem, že je úplně ledová. Vyskočil jsem, rozsvítil světlo a snažil jsem se Klárku oživovat,“ uvedl Kramný. Popisoval, že když pak přiskočil ke své ženě, zjistil, že je rovněž mrtvá a má otevřené oči a pusu.

Kramný uvedl, že své ženě důvěřoval, nikdy ji nepodváděl a žili běžným sexuálním životem. Na dovolené spolu intimní styk neměli, protože s nimi byla jejich dcera. „Byli jsme všichni tři pospolu a nedokážu si představit, že bychom se věnovali nějakým intimnostem, když vedle nás ležela Klárka,“ řekl Kramný.

Právní zástupkyně rodiny Klára Long Slámová uvedla, že státní zástupce a policie za celou dobu vyšetřování shromáždili velké množství svědků, listinných důkazů i znaleckých posudků. „V neposlední řadě je velmi zásadním důkazem samotná výpověď obžalovaného, který se de facto sám usvědčuje v některých pasážích,“ míní Slámová.

Podle ní jsou důkazy jednoznačné. Otčím Kramného Karel Rychlý je naopak přesvědčen o tom, že Kramný je nevinný. Domnívá se, že za úmrtím má prsty někdo jiný. Rodina podle něj žila spokojeným životem.

Kramný vinu popírá

Kramný, kterému hrozí až výjimečný trest, svou vinu popírá. Do soudní síně přišel v doprovodu eskorty v kárované košili a s pouty na rukou, které mu následně byly sejmuty. Na zahájení hlavního líčení dorazily desítky novinářů. Kvůli velkému zájmu médií se nakonec kauza projednává v největší jednací síni, kterou má soud k dispozici. Její kapacita je zhruba 50 míst a přístup byl dnes umožněn na základě vstupenky. Případ dostala na starost zkušená soudkyně Renata Gilová.

Před Okresním soudem v Ostravě stanul Petr Kramný, obžalovaný z vraždy manželky...
Před Okresním soudem v Ostravě stanul Petr Kramný, obžalovaný z vraždy manželky...

Proces s Kramným je naplánován na dva týdny. Dnešek je vyhrazen na výslech obžalovaného. Od 30. června do 2. července budou vyslýcháni předvolaní svědci z řad příbuzných, známých či spolupracovníků. Od 3. července bude soud pokračovat výslechem soudních znalců a čtením listinných důkazů.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat