Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Do čela úřadu vlády míří neznámý technokrat

Česko

PRAHA Premiér Petr Nečas už má jasno, kdo bude jedním z nejvlivnějších státních úředníků, který bude zodpovídat za bezproblémový chod čerstvě

Lubomír jmenovaného kabinetu.

Jako nového ředitele úřadu vlády si Nečas vybral Lubomíra Poula. Muže, který dosud působil jako vedoucí úřadu a šéf kabinetu na ministerstvu průmyslu.

Dosud vedl úřad Topolánkův „pohrobek“ Poul byl blízkým spolupracovníkem bývalého ministra Martina Římana, který se nyní stal šéfem Nečasových poradců. A na ministerstvu průmyslu vydržel i za Fischerovy vlády, kdy resortu šéfoval Vladimír Tošovský.

V čele úřadu vlády Poul vystřídá Jana Nováka, který do čela úřadu přišel již s Topolánkovým kabinetem na doporučení svého někdejšího spolužáka Marka Dalíka.

A ve funkci se Novák udržel i za úřednické vlády premiéra Jana Fischera, ačkoliv se několikrát spekulovalo, že jej premiér chce vyměnit za svého poradce a bývalého ministra Vladimíra Mlynáře. Možná i díky silnému odporu ODS se tak ale nakonec nestalo.

Úřad vlády je ústředním orgánem státní správy. Plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády a jejích orgánů.

***

Poul byl blízkým spolupracovníkem bývalého ministra Martina Římana

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...