23. října 2018 12:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sychravý podzim. Odpoledne zasáhne Česko silný vítr, meteorologové varují i před vydatným deštěm

Prudký déšť - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prudký déšť - ilustrační foto | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Kromě velmi silného větru, který od úterního odpoledne zasáhne celou republiku, očekávají meteorologové vydatný déšť na severozápadním návětří Jizerských hor a Krkonoš. Do středečního rána může napršet kolem 50 milimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu. Meteorologové v ní zvýšili stupeň nebezpečí na velmi silný vítr a přidali výstrahu před vydatným deštěm.

Během úterý bude na území republiky zesilovat západní vítr a postupně se bude měnit na severozápadní. Nejsilnější bude v noci na středu a ve středu ráno, v nárazech bude dosahovat 70 kilometrů v hodině, na Českomoravské vrchovině, v Pardubickém kraji a západu Jihomoravského kraje kolem 90 km/h, na horách na severu až 110 km/h. Podle meteorologů vítr zeslábne během středečního odpoledne.

Výstraha před velmi silným větrem platí od úterních 15:00 pro Benešovsko a Kutnohorsko ve Středočeském kraji, pro celý Pardubický kraj a Vysočinu a pro část Jihomoravského kraje. V ostatních regionech republiky platí varování před silným větrem.

Pro Trutnovsko v Královéhradeckém kraji a pro Jablonecko, Liberecko a Semilsko v Libereckém kraji vydali meteorologové výstrahu i před vydatným deštěm, platí od uterních 15:00 do středečních 6:00. „Neočekáváme překročení stupňů povodňové aktivity, ale lokálně může dojít k přechodnému rozvodnění malých toků a zatopení níže položených míst, sklepů a podobně,“ uvedl ČHMÚ.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz