15. srpna 2016 7:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Do funkce ředitele Bezpečnostní informační služby nastupuje Michal Koudelka

Nový šéf Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový šéf Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Novým ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) se v pondělí stane dlouholetý pracovník kontrarozvědky Michal Koudelka. Ve funkci nahradí Jiřího Langa, který na začátku června po 13 letech ve funkci požádal o odvolání. Výměnu na pozici šéfa kontrarozvědky schválila vláda na konci července.

Koudelka se narodil v roce 1965, vystudoval ČVUT. Je dlouholetým pracovníkem kontrarozvědky, v tajných službách pracuje od roku 1992. Deset let vede odbor kontrašpionáže. V polovině července ho jednomyslně doporučil sněmovní bezpečnostní výbor, kterému Koudelka mimo jiné řekl, že nebyl členem KSČ.

Koudelka ve sněmovním výboru za svou prioritu označil zajištění bezpečnosti obyvatel ČR proti všem hrozbám. Chce, aby BIS byla pod jeho vedením apolitická, profesionální, striktně jednala podle zákona a byla okamžitě schopna reagovat na hrozby, které před Českou republikou mohou stát.

ČTK

Randstad s.r.o.
Technolog brusírny

Randstad s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč