Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do karet nám hraje také Vízek

Česko

Jak vidí ligu SLÁVISTA

Jaro je tady! Za normálních okolností by domácí zápas se Střížkovem nebyl důvodem k velkému očekávání, protože by každému bylo předem jasné, že úřadující mistr ve výletním tempu přejede posledního, aby si připsal jisté tři body. Ale jak známo, u Slavie něco takového jako normální okolnosti neexistuje a v přípravě tvrdě vybojované plichty s druholigovými mančafty dávají příslib dramatické podívané. Vzhůru tedy na Strahov, máme se jistě na co těšit!

Dalším pozitivem je, že horší než na podzim už to snad ani být nemůže. Ale zase, kolikrát už jsme si něco podobného říkali… Tak. Povinnému sešívanému pláči jsme učinili zadost a podívejme se teď na Slavii a startující jarní sezonu realisticky. Všechno nám hraje do karet: novinoví fotbaloví experti v čele s Láďou Vízkem už vyhlásili rudochy z Letné jistým mistrem, od červenobílých nikdo nic velkého nečeká a během zimní pauzy nepřišly žádné spasitelské posily.

Hráči, kteří bez velkého rozruchu do Edenu zamířili, mohou jen překvapit. A totéž platí pro celý náš tým, kterému rozumbradové věští slabší jaro, protože „ho má Slavia vždycky“. Ale co je nám do podobných okultistických předpovědí. Zkušenost dlouholetého fanouška praví, že titul je opět nadosah.

Kdyby to přesto náhodou tentokrát nevyšlo, bude příležitost, jak si případně spravit náladu. Hned třikrát nás čeká derby s bolševickými namyšlenci. A uznejte – natrhnout jim třikrát za sebou, řekněme, triko, by bylo skoro víc než titul. Ovšem nikdo z nás se nebude zlobit, když si nakonec užijeme obojího.

O autorovi| Autor (40) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor: