Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Do kostela chodí pravidelně desetina Čechů, o Vánocích dvě pětiny

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 51
  • Poslední: 26.12.2017 6:44
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Škodák 24.12.2017 7:25

To tvrzení, že desetina Čechů pravidelně chodí do kostela neodpovídá skutečnosti! Čechů chodí ještě podstatně méně, ale Moravanů podstatně více!

S. Hammer 26.12.2017 6:44

Tak si tam zajděte, jaké to bude žůžo... nuda.

J. Novák 24.12.2017 3:45

Moje babička (r. nar. 1900) byla dost věřící. Ale do kostela nikdy nechodila, protože vždy říkala, že těm černým svi.ím nevěří. Nevím, co jí v mládí nějaký pod.laný černozádelník udělal, ale do kostela by jí nikdo nikdy nedostal.

P. Boublíková 23.12.2017 11:00

A co je ještě horší, ani ta desetina pravidelných návštěvníků kostela nevolí lidovce ;^)

J. Babicka 23.12.2017 7:35

Svatý Korán, LVI, sůra 19 Marie

I připomenme si v Knize také Marii, když vzdálila se od své rodiny do másta východního a spostila závoj mezi sebou a jinými. A poslali sme k ní ducha Svého a zjevil se jí v podobě smrtelníka dokonalého.

I volala: "Utíkám se před tebou k Milosrdnému - kéž i ty ses bál Jeho!" Pravil:"Já posel jsem Pána tvého, abych ti daroval chlapce čistého" Pravila:"Jak bych mohla chlapce míti, když se mě nedotkl smrtelník žádný a já nejsem ženou nepočestnou". Odpověděl:"Staniž se tak, neb Pán tvůj pravil: Toto je pro mne snadné a věru jej učiníme znamením pro lidi i milosrdenctvím od Nás seslaným, a to je již věcí rozhodnutou !"

A otěhotněla dítětem a uchýlila se s ním na místo vzdálené. A zastihli ji bolesti poblíže kmene datle palmové a zavolala :"Ach, kéž bychbyla raději již dříve zemřela a upadla v zapomenutí úplné!"

J. Babicka 23.12.2017 7:35

I zavolal na ní z pod jejích nohou:"Nermut ́se vždyt ́Pán tvůj dal pod tebou téci říčce plynulé, a zatřes kmenem palmy nad sebou a spadnou k tobě datle čerstvé a uzrálé ! Jez a pij a bud mysli radostné! A až spatříš ze smrtelníků někoho, rci:" Přislíbila jsem půst MIlosrdnému a nebudu dnes mluvit na člověka žádného!"

Pak přišla s ním k lidu svému,nesouc jej. I zvolali:"Marie, tys věru provedla věc neskýchanou! Sestro Aronova, otec tvůj nebyl mužem špatným ani matka tvá nebyla nepočestnou!" A ukázala Marie na chlapce. I pravili:"Jak máme mluviti s někým, kdo ještě v kolébce je děckem?"

A promluvil chlapec:"Já služebníkem Božím jsem, On dal mi Písmo a učinil mne prorokem. a učinil mne požehnaným, at kdekoliv dlíti budu, a modlidbu a almužnu, co živ budu, mi poručil a také úctu k matce své, ani násilníkem, ani bídníkem mne neučínil. A dal, aby mír byl se mnou,kdy sem se narodil, i v den co zemřu,iv den, kdy k životu budu zase probuzen"

J. Babicka 23.12.2017 7:36

Takový byl Ježíš, syn Mariin, podle slova pravdivého, o čemž oni pochybují jen !

S. Hammer 23.12.2017 8:44

On to ten Machomét poněkud zvojtil.

M. Košťál 23.12.2017 7:31

Na ateistech je zábavné to, jak se věčně vztekají, že to, čemu věří oni, není přijímáno jako obecně platnej zákon. Což znamená, že od nás, křesťanů, se zas až tak moc neliší, snad jsou jenom zaostalejší, protože křesťané se po staletích nesmyslných náboženských rozbrojů a válek poučili, nenadávají si už do heretiků, nemordujou se, neupalují jinověrce a snad až na výjimky z řad uřvaných fotbalových chuligánů z Glasgowa a podobně neinteligentních tvorů, se příslušnících různých odnoží křesťanské víry navzájem nezahrnují nenávistí a hlavně necpou nikomu svůj způsob víry a uctívání boha jako jediný možný a správný. Jinak řečeno: My věřící jme se během staletí naučili toleranci. Ateisté zřejmě nikoliv.

S. Hammer 23.12.2017 8:50

Jenom proto, že vás ateisté připravili o moc, zrůdičky jedny, už žádné války vést nemůžete. Jedině proto je nevedete údajně ve jménu božím. Nic jste se z učení JK nenaučili, učení JK soustavně porušujete nebo dokonce zneužíváte, šmejdi.

Jednu totalitu lidstvo zametlo na smetiště dějin, to tu vaši, ale zrodila se další: bůh se jmenoval "třídní nenávist" (místo náboženské) a "rasová nenávist". To je tak celé. Teď ti, co dostali přes tlamu už přemi staletími vystrkují zase rypáky a zase chtějí kázat, že oni jsou ti mírumilovní. Jsou, ale jen proto, že nemají moc. Lze se snadno podívat co by se stalo, kdyby moc černé zadele dostaly - muslimové jsou toho zářným příkladem další náboženské totality.

M. Košťál 23.12.2017 10:22

Panejo, ateista mi nadává, že jsem se od Krista nic nenaučil - teda jestli tím JK nemyslí Jirku Konáše, od toho jsem se pravda moc nenaučil, ale byl to můj kámoš v dětství.

Jak říkám, je zábavný, jak se ti ateisti pořád vztekají. Asi je jejich víra nijak zvlášť nenaplňuje.

S. Hammer 23.12.2017 10:54

Já mám víru ve svoje svědomí a v to, že nemám činit druhému to, co nechci aby on činil mě. To, že jste se od JK nic nenaučili, je zcela zřejmé z novodobých dějin lidstva. Jen toužíte po moci a šíření svého magoření do celého světa.

Co by lidi v těch kostelích dělali? Člověku vstávají chlupy hrůzou na celém těle, když poslouchá tu gramofonovou fanatickou desku velebení JK, po jehož učení soustavně ale šlapou. Co je tam zajímavého od faráře, čím lidi do kostela přilákávají? Jsou to vystudovaní psychologové, s nimiž se velmi dobře rozebírají (a zadara) potřeby člověka v duchovní oblasti, Nový zákon je nejvyšším morálním sdělení lidstvu a na toto ta verbež není schopná do kostelů lidi dostat? A špatní jsou ateisté? Co tak zrdcadlo?

M. Košťál 23.12.2017 11:18

Ateisté že jsou špatní? kdo to řek? snad jen jim to pomalejc myslí, to je všechno.

S. Hammer 23.12.2017 11:31

Ne, křesťané. Že jsme zaostalí (nezfanatizovaní) nebo podobné výbrky.

S. Hammer 23.12.2017 7:19

No nedivím se, že po tom boomu v devadesátých letech, kdy každý trouba chtěl být věřícím, to opadlo. Zajděte si někdy do kostela a zažijete absolutní nezáživné a nudné vymývání mozků i se zpěvy, za které by se nemusel stydět ani jouda Husibrk. Kázání toho strejdy vpředu je tak o houně, že se všichni v kostele mezi sebou baví kdo s kým a proti komu, jak je kdo nemožně oblečený atd, když se jich zeptáte, o čem bylo kázání netuší ani jeden... Znám jen Toníka Kasana, který měl kázání o životě a z běžných špatností svých prašivých oveček to převáděl pod slova Ježíše Krista. Jinak hrůza a děs. Po hodině mše nevíte, proč jste tam šel. Co chtěla církev vůbec věřícím sdělit.

Největší sranda je, že on to farář věřícím často naznačuje co chce říci, ale ti o Bibli netuší lautr nic jak co bylo.

T. Beren 23.12.2017 8:23

Pokud necemu nerozumite, mate 2 moznosti: A) prohlasit, ze je to blbost, kterou nema smysl se zabyvat, B) rict si, ze tomu sice nerozumim, ale treba mi casem dojde, co si zatim neuvedomuji. B) je moudrejsi. Pozehnane Vanoce.

S. Hammer 23.12.2017 8:42

Pokud vy především nerozumíte psanému slovu, máte dvě možnosti: a) držet kušnu b) zeptat se. B je lepší.

A až se vás budu chtít zeptat na katechismus, tak takových jako vy z něho sežeru při špatné chuti i patnáct.

T. Beren 23.12.2017 8:57

Inteligence je Bozi dar, jinak ji nelze ziskat. Tak vam preji alespon mene vzteku.

S. Hammer 23.12.2017 9:29

No a protože jste si Boha vymysleli, abyste mohli ovládat jiné a činiti jim zlo zcela proti slovům JK, nemohu za to, že jste bez inteligence.

J. Novák 24.12.2017 4:56

Hele, Beren, a kterého že boha je to dar? Já znám bohů, že bych s nimi mohl dláždit dvůr.

J. Novák 22.12.2017 19:37

A proč ti lidičkové vlastně do toho kostela chodí? Oni tam snad něco čepují zadarmo?

R. Leibišová 22.12.2017 22:47

Chodí tam kvůli něčemu, co vy v životě nepochopíte, tak se o to ani nesnažte. Je to stejně zbytečné, jako učit opici pracovat s počítačovým programem.

J. Babicka 23.12.2017 7:41

dovoluji si požádat. Přečtěte dvě povídky ode mne a dejte vědšt zda se vám líbili

http://neviditelnypes.lidovky.cz/vzpominka-jak-jsem-si-zahral-na-santa-clause-fzm-/p_zahranici.aspx?c=A171218_222338_p_zahranici_wag

a ještě jedna

http://neviditelnypes.lidovky.cz/vzpominka-moje-poznamka-k-vyroci-dunkirku-fjs-/p_zahranici.aspx?c=A170524_220327_p_zahranici_wag

S. Hammer 23.12.2017 8:54

Tak slovy několika farářů, s nimiž jsem při výkonu práce četnického územáře spolupracoval tam chodí sbírat drby, pomlouvat kdekoho, lhát při zpovědích. Co ještě, Leibišová? Na co jsem zapomněl? Jo, ti co tam dojdou navalení, odjíždějí na cizích kolech bez svolení a vědomí majitelů.

Sbor zpěvaček dělá takový bordel, že farář musí co kázání tyto od sebe roztrhávat, kostelník chlastá jak protržený a kleje jak pohan.

T. Beren 23.12.2017 9:08

Ucel zpovedi evidentne nechapete, smysl krestanstvi vam unika. Takovy nepremyslivy policajt mohl byt pro spolecnost prinosem jen jako zapisovatel prestupku.

S. Hammer 23.12.2017 9:34

Účel zpovědi je jasně dán: sdělení svých hříchů proti učení JK svému duchovnímu (který ji mimochodem vystudovaný psycholog), udělení rozhřešení duchovním, které ale musí obsahovat příkaz k provedení nápravy u hříšníka a provedení nápravy hříšníkem, čemuž se říká úpřímná lítost.

Ne že svatá ku..a u zpovědi lže jak když tiskne a ten blbec flanďák jí za to dá pět Otčenášů, jak pravil jediný z těch velebníčků. To je vaše denní praxe, hnidy pokrytecké.

Vás bych ještě dnes právně utahal na vařené nudli kdykoliv při běžné silniční kontrole.

T. Beren 23.12.2017 10:14

Dovedu si predstavit, ze jste se pri silnicni kontrole tetelil blahem a pak tu buzeraci dulezite sepsal. Vase nadavky svedci o tom, jak jste plny nenavisti a zloby. Tak si to uzivejte i o Vanocich.

S. Hammer 23.12.2017 10:46

Nedovedete si představit nic, při silniční kontrole jsem se na 98% řidičů usmíval a omlouval se jim za zbytečnou buzeraci nařízenou shora hned poté, co jsem je danou formulkou požádal o papíry.

Nadávky? To je konstatování faktů: nejvyšší morální poselství, co kdy lidstvo mělo a mít kdy bude, aneb učení ježíše Krista, nejvíce křivili pokrytečtí mocichtiví, loupeživí katolíci.

T. Beren 23.12.2017 11:29

Neplette si usmev s posmechem prostacka ohromeneho moci vlastni uniformy. Pamatuju i vase pomocniky, ti byli obzvlast “usmevavi”. Vam ve skole natloukli do hlavy tridni nenavist, temny stredovek, nebezpecne nabozenstvi, materialismus a nekonecnost prostoru i casu, a co se clovek nauci ve skole, o tom se nepochybuje. Vic jste si do zivota neodnesl, tak jste to dotahl na zakomplexovaneho policajta. Predstavite si nejakeho Boha, tuto predstavu vzapeti odmitnete jako hloupost a myslite si, ze takove hlouposti veri ostatni. To, ze by takovou predstavu mohl odmitnout i nejaky krestan, vam v omezene mysli vubec nedojde. O to vic nadavate na cokoliv, co je nad vase chapani.

J. Čížek 23.12.2017 18:17

To, že váš kostelník chlastá a sbor se mezi sebou pere, to ještě nemůžete zobecňovat na všechny farnosti.

Všechno jsou jen lidé náchylní k hříchu. Za to křesťanství nemůže!

Premium

Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

Premium

Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

Kdysi muži bránili vlast před nájezdníky, dnes brečí, že mají málo lajků na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...