Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do Liberce se vrací Modrý, Nedvěd ještě ne

Česko

LIBEREC Hokejový obránce Jaroslav Modrý se stal posilou libereckých Bílých Tygrů. Příchod sedmatřicetiletého zadáka potvrdilo vedení klubu. Pokud na zkoušce v týmu newyorských Rangers neuspěje útočník Petr Nedvěd, i on bude v nové sezoně hájit barvy čtvrtého týmu minulého ročníku extraligy.

Modrý podepsal v novém působišti dvouletou smlouvu. „Jsem velice potěšen, že se stávám součástí ambiciózního klubu. V současné době jsem nemohl najít lepší klub, kde bych dělal svou práci,“ řekl zadák, který hrál v NHL naposledy za Philadelphii. Jedním z důvodů jeho návratu do Čech jsou sportovní ambice. „Je mi 37 let a chtěl bych něco vyhrát. Klub měl i skvělé jednání a postaral se i o maličkosti. Vše tu probíhá na profesionální úrovni,“ ocenil Modrý. Klub naopak hráče jeho formátu už dlouho sháněl.

Blízko bylo také definitivní potvrzení příchodu dalšího hráče ostříleného z NHL. Nedvěd se však namísto toho popere o místo v prvním týmu Jezdců, za něž v minulosti již hrál. „Proběhly nějaké telefonáty, kdy mu volal Glen Sather (generální manažer Rangers) a dohodli se, že to zkusí. Ale nejde tam, aby hrál sedm minut za zápas, je tu dohoda, že pokud by nedostával tolik prostoru, také on se vrátí k nám. Uvidíme, jak vše dopadne.“ řekl prezident klubu Petr Syrovátko.

Autor: