Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Do Moskvy pojede i nováček Salák

Česko

PRAHA Reprezentační kouč Vladimír Růžička už při svém příchodu k národnímu týmu hlásil, že dá šanci mladým brankařům. Po Miroslavu Kopřivovi a Lukáši Mensatorovi dostane příležitost další mladík. Za seniorskou reprezentaci si premiérově na Channel One Cupu zahraje jednadvacetiletý gólman TPS Turku Alexander Salák.

„Viděl jsem ho v jednom zápase a chytal slušně,“ řekl trenér Růžička. „Vytáhl jsem si jeho statistiky, které má dobré. Bavil jsem se o něm i s lidmi, co finskou ligu sledují, a třeba Franta Musil, který ho vidět hrát, říkal, že chytal velice dobře,“ dodal.

Druhým nováčkem v reprezentaci je obránce Pavel Skrbek ze švédského AIK Skelleftea. Oproti turnaji Karjala Cup přibyli v nominaci útočníci Jan Bulis, Jaroslav Hlinka, František Lukeš a Roman Červenka. V obraně se nově objeví Karel Pilař a František Lukeš.

Druhý podnik Euro Hockey Tour naopak zmeškají Václav Skuhravý a Petr Kumstát z Karlových Varů a Karel Rachůnek a Petr Čajánek z Dynama Moskva. Oba kluby kvůli své vytíženosti trenéra požádaly, aby hráče do Moskvy nebral. „Trenér Dynama Vladimír Vůjtek už mi volal asi před měsícem a půl. Vary mají nabitý program včetně Spenglerova poháru, příležitost tak dostanou další,“ vysvětlil Růžička.

Trenér věří, že jeho svěřenci navážou na dobré výsledky z předešlého turnaje. „Budeme hrát stejný hokej. Chceme hrát tvrdě do těla a hodně bruslit. Ve Finsku bylo vidět, že s námi mají soupeři problémy,“ doplnil.

Hráči, kteří byli nominováni i na druhou akci sezony, se přiblížili účasti na mistrovství světa. „Všichni teď mají velkou šanci. Jestli někoho vezmeme na všechny akce, tak mu pak před šampionátem nemůžu říct, že s ním nepočítám,“ vysvětlil. Na druhou stranu ale zkoušet Jaromíra Jágra nemá podle Růžičky smysl. „Hlavně chci, aby jel na mistrovství světa,“ poznamenal reprezentační kouč.

***

Česká nominace na Channel One Cup

Brankáři: Kopřiva, Salák.

Obránci: Barinka, Krstev, Kadlec, Čáslava, Blaťák, Pilař, Kutlák, Skrbek.

Útočníci: Irgl, Vašíček, Bulis, Čermák, Vampola, Marek, Rolinek, Klepiš, Červenka, Lukeš, Květoň, Hlinka, Hořava. Program: Hraje od 18. 12. do 21. 12. v Moskvě. Češi odehrají první zápas ve Švédsku.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...