18. prosince 2012 11:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pospíšil za ODS a Hamáček za ČSSD míří do vedení sněmovny

Místopředseda ODS Jiří Pospíšil.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místopředseda ODS Jiří Pospíšil. | foto: ČTK

PRAHA Novými místopředsedy sněmovny by se měli stát exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil z ODS a stínový ministr obrany ČSSD Jan Hamáček. Oba mají nominace svých poslaneckých klubů. Volba, na níž je dohoda mezi ODS, TOP 09 a ČSSD, by se mohla uskutečnit už ve středu.

Změny by měly nastat i v čele některých výborů. Předsedou bezpečnostního výboru patrně bude Zdeněk Bezecný z TOP09. Výbor je bez šéfa od té doby, co Sněmovna už dříve odvolala Radka Johna, který se rozhodl skloubit práci poslance s činností novináře.

ČTĚTE TAKÉ:

Další změny mají nastat v ústavně-právním výboru a ve výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Současného předsedu ústavě-právního výboru Marka Bendu by dnes měli poslanci ODS zvolit novým šéfem svého klubu po Zbyňku Stanjurovi, který se stal ministrem dopravy. Funkci v čele výboru by měl převzít Stanislav Polčák z TOP09.

Miroslav Kalousek a poslanec ČSSD Jan Hamáček na schůzi Sněmovny.

Miroslav Kalousek a poslanec ČSSD Jan Hamáček na schůzi Sněmovny.

Polčák nyní stojí v čele výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. V něm by ho mohl údajně nahradit stranický kolega Václav Horáček.

Nominace Hamáčka na místopředsedu Sněmovny se už odrazila ve vedení poslaneckého klubu ČSSD. Novým zástupcem jeho šéfa se po Hamáčkovi stal bývalý místopředseda ČSSD Milan Urban.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.