Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do zahrady bazén patří. Učiní ji krásnou

Česko

Loňská novinka, rodinné bazény Azuro De Luxe, teď trhá na Kole štěstí rekordy!

Klidně můžete mít zahradu upravenou jako zámecký park. S okrasnými dřevinami, pečlivě střiženým trávníkem, živými ploty... Ale bez blankytně modré hladiny bazénu to prostě není ono.

A konec konců, mít na zahradě bazén, je při úmorných letních vedrech už stejně nutností.

Ale může si jej dovolit skutečně každý? Krásné kopané rodinné bazény sice díky konkurenčnímu boji u nás už nejsou přehnaným luxusem. Ale kdo namítne, že pro obyčejnou tuzemskou peněženku mohou přesto být velkým soustem, bude asi blízko pravdě.

Modré válce „umřely“

Lze se pak divit, že si lidé začali někdy před deseti lety kupovat cenově dostupné bazény nadzemní? Však víte - ty modré válce, které trčely metr nad zemí snad u každého domu. Ve své době to nejnutnější jistě splnily: daly tisícům českých rodin šanci vykoupat se konečně ve vlastním bazénu. Ale ruku na srdce: ta plechová káď žádnou čest zahradě nedělala, o kráse nemluvě. „Ještě předloni jsem se tím docela trápil,“ vzpomíná zahradní architekt Bohumír Válek. „Dáte si práci s projektem, realizujete ho a pak si klient plácne doprostřed trávníku takového strašáka. Jenže co dalo dělat - lidi se koupat chtěli a tehdejší nadzemní bazény se prostě do terénu zapustit nedaly. S tím je ale od loňska, kdy přišla na trh unikátní řada bazénů Azuro De Luxe, naštěstí konec. Tyhle nadzemní bazény se totiž dají díky jejich pevné konstrukci a použitým materiálům bez problémů ať už částečně nebo úplně zapustit do země,“ říká spokojeně Válek. A dodává, že na zahradu s takovým bazénem je radost pohledět, modrým válcům v Česku tak zazvonil umíráček. Nikdo už je nechce.

Nadzemní bazény, které jdou i zapustit

Řada bazénů Azuro De Luxe vtrhla loni na český trh jako lavina a způsobila doslova revoluci na bazénovém trhu. „My jsme věděli, že zbytečně ztrácíme tisíce potenciálních zákazníků právě proto, že si nechtěli hyzdit zahradu klasickým, nad zem čnícím bazénem. A byli jsme přesvědčeni, že když přijdeme s řešením tohoto problému, bude to bomba,“ říká Jaroslav Pištěk z Mountfieldu, který je u řadu let největším prodejcem bazénů u nás. „Proto jsme nechali vyvinout v Německu speciální odolný plech, který je dvakrát silnější a navíc antikorozně upravený. Jeho povrch imituje dřevo, takže i když bazén nemáte úplně zapuštěný, vypadá v zahradě hezky a přirozeně. Obrovský zájem o Azuro De Luxe jsme tedy předpokládali, ale že díky nim během loňska prodáme 26 000 bazénů, s tím ve firmě počítal jen málokdo,“ konstatuje Pištěk.

Koupání lze mít i zadarmo

Loňská novinka ovšem září i teď v lednu. Důvodů je hned několik. Mountfield totiž nyní nabízí bazény Azuro De Luxe v cenově výhodných sadách spolu s výkonnou pískovou filtrací, solárním ohřevem vody, schůdky a skimmerem. A navíc tyto sady zařadil i na své Kolo štěstí, takže si zákazníci mohou podle libosti z už tak výhodné ceny sami vytáčet ještě výrazné slevy. Minimálně je to 12%, ale jak jsme se přesvědčili minulou neděli v mělnické prodejně Mountfieldu lidé si tu mnohem častěji vytáčeli slevy vyšší, třeba 30%, 50% nebo 80%. Výjimkou ovšem nebyly ani slevy 100%, kdy si za velkého nadšení odváželi zboží zadarmo. Podobné je to i ostatních firemních prodejnách. Navrch k tomu jsou zákazníci zařazováni do každodenního losování některý z 56 rodinných automobilů VW Golf Plus.

Kategorie| 1,PR článek

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Mistr - CNC - zpracování plechu, 45 - 50 000 Kč

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 45 000 - 50 000 Kč

Mohlo by vás zajímat