Úterý 15. června 2021svátek má Vít 10 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dobeš chce pozvednout tělocvik. Tak najal Baumruka

Jiří Baumruk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Baumruk | foto: Lidové noviny

PRAHA Ministr školství Josef Dobeš (VV) představil nový ambiciozní projekt, který má pozvednout hodiny tělocviku. Plánuje zavést celoroční sportovní pohár škol. Manažerem tohoto projektu se stane Jiří Baumruk, bývalý předseda Rady České televize (ČT).

Ministr školství chce pozvednout hodiny tělocviku, které podle něj nejsou dostatečně kvalitní. Přidat do rozvrhu více hodin sportování ale Dobeš nechce. Přimět žáky a učitele ke změně tradičního pojetí tělocviku, „kde se děti známkují třeba za přeskočení kozy“, by měla celoroční soutěž spojená s pohárem ministra školství.

Žáci základních škol by soutěžili ve florbale, středoškoláci v basketbale, nejlepší by se pak utkali ve finále v Praze. Prvního ročníku by se podle odhadů mohlo zúčastnit 600 až 700 škol. Nápad už ministr přednesl některým školám, ohlasy prý byly kladné.

„Jestliže ta škola se toho chce zúčastnit, bude mít ty tělocviky, aby vybrali ty nejlepší děti, budou tam ten florbal trénovat, pak třeba uspějí, budou v televizi, zahrají si finále v Praze, to je něco, čím si myslím, že můžeme ty školy motivovat,“ dodal Dobeš.

Pohár zajistí Baumruk a advokát Jansta

Nový plán na zkvalitnění výuky má realizovat bývalý šéfredaktor sportovní redakce ČT Jiří Baumruk, který byl dlouholetým členem Rady ČT. Od roku 2007 jí dokonce předsedal. Společně s Helenou Fibingerovou byli považováni za velké příznivce bývalého ředitele televize Jiřího Janečka. Letos v červenci jim v radě skončil mandát.

Bývalý radní má projekt sportovního poháru připravit. „Pan Baumruk byl na ministerstvo přijat do pracovního poměru. Měl by být manažerem tohoto projektu,“ potvrdila serveru Lidovky.cz mluvčí resortu Renáta Sodomová.

ČTĚTE TAKÉ:

Na přípravě má spolupracovat s prezidentem České florbalové unie Filipem Šumanem a s šéfem České basketbalové federace Miroslavem Janstou, který má silné vazby na ČSSD.

,

Žijeme v internetové totalitě, říká herní vývojář Daniel Vávra

Daniel Vávra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pokládat designéra počítačových her Daniela Vávru za nudného „ajťáka“ žijícího v zajetí čísel by byl fatální omyl....

Boj o cukr. Pravda a mýty o nízkosacharidové dietě s docentem Cipryanem

Lukáš Cipryan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nízkosacharidová strava je dnes možná nejpopulárnější dietou. Jde ale o zdravý a efektivní způsob hubnutí? Výzkum v...

Přehled pravidel cestování. Podmínky a ceny testů na covid se v Evropě různí

Makarská riviéra v Chorvatsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dovolená do evropských destinací se vlivem koronavirových omezení prodraží. Při cestování turisté budou muset vzít v...