Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dobeš chce rezignovat až v prosinci, Peake to považuje za zbabělé

Česko

  9:20aktualizováno  10:30
PRAHA - Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) odstoupí v prosinci bez ohledu na funkčnost registru vozidel, uvedla to Česká televize. K rezignaci ho vyzvalo vedení LIDEM.

Pavel Dobeš foto: ČTK

Předsednictvo strany LIDEM ho vyzvalo k rezignaci v úterý večer mimo jiné právě kvůli problémům se spuštěním registru. Dobeš původně sliboval, že vyvodí osobní odpovědnost až v případě, že registr nebude v prosinci plně funkční. Vicepremiérka a šéfka LIDEM Karolína Peake chce ale jeho odchod bezodkladně, Dobešovy odklady označila za zbabělost.

ČTĚTE VÍCE

Nyní ale oznámil, že v prosinci skončí za jakýchkoli okolností. "Ano, ať už to bude fungovat, nebo ne, protože důvěra strany je v tuhle chvíli velmi ohrožena," řekl Dobeš serveru iDnes.cz při příchodu na dnešní jednání vlády.

PROBLÉMY S REGISTREM VOZIDEL

  •  Problémový registr byl spuštěn na začátku července a ani po čtyřech měsících nefunguje bez chyb.
  •  Kvůli jeho nefunkčnosti policie nedokáže jednoduše zjistit, komu vůz patří, případně z fotografie usvědčit viníka.
  •  Stále není propojen s evidencí obyvatel a právnických osob.

"Pan ministr Dobeš zřejmě aspiruje na advokáta roku," uvedla ale Peake v prohlášení pro ČTK. Ministr podle ní využívá toho, že vedení strany LIDEM jej sice vyzvalo k rezignaci, ale výslovně neřeklo, že má odejít hned.

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM)

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM)

"Považuji to za zbabělost," komentovala vicepremiérka Dobešův postup.

Strana LIDEM si 3.listopadu na svém sjezdu zvolila své první oficiální vedení, v něm se však Dobeš již neobjevil. Sám dříve uvedl, že nechce figurovat ve vedení strany, dokud se nevyřeší situace se špatně fungujícím registrem. Situaci kolem registru několikrát kritizovala šéfka LIDEM Karolína Peake, na kongresu ODS se o problémech s ním zmínil i premiér a předseda občanské demokracie Petr Nečas. V úterý pak sdělila ČTK Peake, že vedení strany vyzvalo Dobeše k odstoupení.

Autoři: , ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!