19. února 2014 12:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dobře utajený Rittigův komplex. Podívejte se, co skrývají vily na Vinohradech

Pohled na Rittigův komplex domů v ulici Benešovská.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na Rittigův komplex domů v ulici Benešovská. | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA Donedávna klidné útočiště Iva Rittiga, kde v garáži přijímal vlivné politiky a byznysmeny. Není to tak dlouho, co do luxusního komplexu v Praze na Vinohradech pustil televizní kamery. Po tom, co kontroverzního podnikatele před vilami zadržela policie, klid zmizel. Rozsáhlý objekt se stal cílem novinářského zájmu.

Z Benešovské ulice na rozhraní Vinohrad a Vršovic vypadá dvojice prvorepublikových vil za vysokou zdí nenápadně. Až letecký pohled odhalí, jak rozsáhlý komplex se za nimi skrývá.

Za domy má Rittigova rodina k dispozici tenisový kurt, v zimě krytý. V podzemí mezi oběma několikapatrovými domy leží dnes již legendární garáž skrývající sbírku luxusních vozidel a bar s pohovkami, kde Rittig přijímal návštěvy. Odtud přezdívka "garážmistr", kterou mu dala pravá ruka tehdejšího premiéra, dnes manželka Petra Nečase, Jana Nagyová-Nečasová. Ostatně sám Rittig přiznal, že ho v garáži "jednou nebo dvakrát navštívila a vypili spolu kávu či láhev bílého vína".

Ivo Rittig v podzemní garáži, kam pozval kamery České televize.

Ivo Rittig v podzemní garáži, kam pozval kamery České televize.

Mezi domy stojí i tělocvična, o níž panují zkazky, že skrývá operační sál. Na rozlehlém pozemku nechybí ani krytý bazén pod terasou a zahradní domek. Jak napsala Mladá fronta Dnes, lobbista domy oficiálně nevlastní. Jsou napsané na právníky kolem advokátní kanceláře MSB Legal, dříve Šachta&Partners.

Majetkové poměry Rittiga aktuálně zkoumá policie, minulý týden ho obvinila s dalšími pěti lidmi, mimo jiné i se dvěma právníky ze MSB Legal, z praní špinavých peněz kvůli tendru na dodávku jízdenek pro pražský dopravní podnik.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!