Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Docházka do školky bude zřejmě povinná

Ministr školství Ondřej Liška (SZ) by chtěl, aby děti chodily povinně do mateřské školy. V Otázkách Václava Moravce uvedl, že příkladem by pro Česko mohlo být Irsko, kde děti povinně navštěvují školky od čtyř let. Změna by podle něj znamenala vyrovnání handicapů, které vznikají už na prvním stupni základních škol. Ideální by podle něj byla povinná docházka do školek ve věku pěti či čtyř let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hnusoň

No ale svý dítě bych dal jen....

do školky s bílými dětmi slušných rodičů !!  Žádnej alofók z ghetta a šikmooký pěstitel marihuany  !!  ;-D

0/0
2.6.2008 8:33

doowahdeedee

Re: No ale svý dítě bych dal jen....

samozrejme, ty prase! zadnej alofok z ghetta nebo pestitel marihuany by nenechal svy deti okrast bilejma faganama slusnejch rodicu..

totalni likvidace "bily rasy" je jedina cesta k stesti na tyhle planete!

0/0
2.6.2008 12:38

Daniela

Milé děti,

blbost kvete. A což teprve, až přinese plody.

0/0
2.6.2008 0:39

Vašek

A co povinné výběrové řízení na ministra školství?

Kam na to to dítě chodí? Mléko u brady, na zadku skořápku a pro vládu vhodný kandidát na jeden z nejdůležitějších postů v zemi. To není jeho rodné straně blbé? Opravdu nemají zájem o lepší oslovení občanů? Měli by ho za svoji stranu povinně přihlásit zpět do mateřské školky. Jistě tam po volbách bude další a jiný neschopa. A děti půjdou do jeslí povinně už z porodnice. Po r.1989 neřídil školství ani jediný odborník. Proto jsme tak zaostalí.  

0/0
1.6.2008 21:45

Svobodychtivý člověk

Státe, necpi se nám do rodin!

Prvně nám Džamila bude radit, jak vychovávat děti, potom nám Liška bude rozkazovat povinnou školku, nakonec nám tihle multi-kulti šílenci budou do rodin posílat kontroly vousatých neukojených feministek, zda vychováváme děti genderově neutrálně.

0/0
1.6.2008 21:10

Vážný

A co domácí škola

A když je domácí škola, to pak bude domácí školka??? Se zkouškami na konci;-D?

0/0
1.6.2008 18:32

dvd

Obávám se,

že v této zemi je nějaká tajná soutěž o to, kdo bude v jejích dějinách největším blbem v ministerském křesle. Prozatím asi stále vede Kahuda, ale Liška začíná dotahovat.

0/0
1.6.2008 18:17

Jindra

Re: Obávám se,

Třeba by si to mohl dodělat Paroubek dálkově.

0/0
1.6.2008 18:22

školák

jsou velký vedra

tady se už někdo opravdu zbláznil

0/0
1.6.2008 17:05

Karina

všeobecná školková povinnost

Odkdy je negramotné Irsko příkladem pro Evropu?

Ikdyž... neměli by ti nemakačenkové chodit do školky již od dvou let?

0/0
1.6.2008 16:49

ch joj..

Re: všeobecná školková povinnost

Muzete nam sdelit, kde cerpate informace o 'negramotnem Irsku'???

0/0
1.6.2008 18:15

pavel

Re: Re: všeobecná školková povinnost

Ona si myslí že to je nějakej stát uprostřed Afriky.

0/0
1.6.2008 18:27

george

Mengele.

Mladej Liška je pěkný "Mengele" . Tato povinnost už tady platila od r. 1970 do r. 1980, ale pro tohohle chytráka ta doba neexistovala. Jdi se vycpat ty vzdělanče G.;-(

0/0
1.6.2008 16:29

george

470309

0/0
1.6.2008 16:27

Martin

Další brain-control

Není tomu tak dávno, co se s velkou slávou zavedla povinná devátá třída a výsledek ? Když pominu ztracený rok života, tak je to další rok kontroly myšlení dětí prostřednictvím státního systému. Viz výuka sr*ček o globálním oteplování, multikulti společnosti, humanitní společnosti atd. atd.

Se školkou to bude to stejné, po zavedení povinného roku školky z Prahy promptně ale v tichosti přijdou materiály k povinné implantaci do hlav dětí.

0/0
1.6.2008 15:41

PetrN

Re: Další brain-control

Bohužel máte pravdu. O tom, zda dítě půjde do školky, mají rozhodovat výhradně rodiče... 8-o

0/0
1.6.2008 18:20

C

Re: Další brain-control

Povinná školní docházka je jednou z vymoženností levičáků Josefem II. počínaje a Adolfem Hitlerem, který zdůraznil, že nová říše si děti osvojí, konče. Jejich dnešní učedníci už jen kopírují.

0/0
2.6.2008 9:36

Azazel

Změnu by prosazoval ...

"Změnu by prosazoval v případě, že by se stal ministrem po volbách v roce 2010"

Co to jako je? On je ministrem a místo toho aby udělal co chce, tak to slíbí "napříšte". Jinými slovy: zase jen plácnutí do vody, aby se trochu zviditelnil.

0/0
1.6.2008 15:28

JaX

To už snad stačilo ne???

Tak tohle mi přijde už opravdu neuvěřitelné. Takže bude se za to platit, k tomu to bude povinně. Mám takový sále sílíci pocit, že totalita se nám tu šíří, svobodě rozhodování  sbohem. Rodiče zavřeme za plácnutí dítěte přes zadek a dítěti nařídíme ústavní vzdělávání od 4 let, bravo, pánové.

Děsí mě to i osobně - syn má poruchu imuniry, která se sice časem srovnává, ale ve 4 letech musel školku opustit (následovalo mnohonásobné užití antibiotik, horečky atd., prostě imunita si s nákladem virů a bakterií od cizích děti neuměla poradit)  ze zdravotních důvodů. Jeho imunitní systém nebyl schopný to zvládnout, takže chodil až od 5,5 roku, nyní je prvňák jedničkář a rozhodně v ničem nezaostává . V zamýšleném novém systému (mladšímu dítěti se shodným problémem) zřejmě budeme muset vysvětlit, že přerušit docházku nelze, i kdyby měl být doma s opakovanými infekty 3 týdny ze čtyř, k tomu zaplatíme školkovné, cikrtovné... Vyloženě ráj na zemi, hlavně pro děti s dg. přechodná hypogamaglobulinemie v dětství...

0/0
1.6.2008 14:46

;)

Re: To už snad stačilo ne???

tak samozrejme pro nemocne deti budou asi vyjimky, ne? ja myslim ze to je v pohode napad, protoze vlitnout do kolektivu az ve skole neni vubec dobre. To spis u strednich skol bych tu dochazku trochu uvolnil, tam uz je mozne se ucit doma (a mnohdy podstatne lip). Ale skolky mi prijdou jako fajn zpusob jak se odtrhnout od materskeho prsu a ucit se socialnim kontaktum.

0/0
1.6.2008 15:10

Bobby Brown

Re: Re: To už snad stačilo ne???

Pokud si myslít, že to není dobré, pak dejte své dítě do kolektivu a jeto. Tady jde ale o povinnost.

Ono je dobré jíst zdravě. Takže tedy povinně?

0/0
1.6.2008 16:01

Virus

Pláčete na špatném hrobě

Podle Liškova vyjádření v TV to bude předstupeň základky, zádné školkovné se platit nebude. Já to vidím jako docela rozumný nápad. Žádný projev totality v tom nevidím. Nakonec spousta rodin má dneska problémy s umístěním dětí v mateřince, aby se matka mohla vrátit do zaměstnání. Nelze to zavédt  ihned, protože nejsou kapacity

Argument s oslabenou imunitou beru.

0/0
1.6.2008 16:49

hamar

Třeba bude "modrá knížka" pro předškoláky ...

P.S. V době, kdy je nedostatek školek vymýšlet povinnou docházku od 4 let, BRAVO! Kolik bude stát toto opatření a do kolika let je při současném bybyboomu realizovatelné?

0/0
2.6.2008 2:37

Ach jo (bls1)

To je hraní se slovíčky

Když je to povinné pro všechny, tak nejde o vyrovnávání rozdílů a už mohou chodit rovnou do školy. Obsah výuky a způsob známkování si stejně mohou školy určovat, tak o co vlastně jde? O spaní po obědě? Já bych to nechal povinné od šesti s tím, že ve čtyřech letech půjdou děti k psychologovi a ten případně nařídí docházku do školky. Tedy aby děti s problémy místo odkladů nástupu do první třídy, nastoupily dřív do přípravky v mateřské školce.

0/0
1.6.2008 14:46

Martin

Školka i škola ubližuje

A vám by se jako dítěti líbilo jít k nějakému doktorovi, který by vám nařídil chodit do školky? Povinná školka je nesmysl, pro děti i pro rodiče, kteří nežijí stylem ráno do fabriky a odpoledne zpět. Výuka je velmi komplexní věc a mnohé české školy jsou dosti zaostalé. Školka naopak může dítěti ublížit, tím se nikdo nezabývá? Obecně bych řekl, že české pojetí školy lidem spíše ubližuje, ale drží se to tu spíše ze setrvačnosti. A když jsem to zažil já, musí to zažít i mé děti, že? Po pár letech si člověk na tu zdegenerovanost ze školy zvykne a připadá mu to normální. Proto jseme také tak zaostalý stát.

0/0
1.6.2008 15:30

Ach jo (bls1)

Re: Školka i škola ubližuje

Popovídá si s ním nějaký pán či paní a pak mu řekne, tak od září si budeš chodit hrát s dětmi do školky. U zápisu je to dnes podobné. Je přece přirozené, že některé děti vyžadují větší péči, ale proč to musí odskákat i ty bezproblémové?

0/0
1.6.2008 16:51

Viki

A nezbláznil se pan ministr ??

Co pan Liška může vědět o tom, jak nezbytné nebo zbytné je naštěvovat ovinně školku. Myslím že je tady povinná docházka školní, kdy je myšleno i zákonem od první třídy základní školy. Moje dcera ani já sám jsme do školky nechodili a ejhle - netrpíme mindrákem ani nejsme opoždění. Moje dva diplomy a vyznamenání mojí dcery v sextě - v čem bychom měli být pozadu ? Vždyť ten pan ministr neumí sehnat peníze ani na platy učitelů, natožpak na další náklady spojené s povinnou školkou. Myslím že jenom zase na nějakém večírku moc nalévali :-)

0/0
1.6.2008 14:46

doowahdeedee

povinna skolni dochazka?

vcesku je povinna skolni dochazka? jestli jo tak to na urovni toho pronaroda videt neni..:-D

0/0
1.6.2008 14:41

ach joj..

Re: povinna skolni dochazka?

A ty jsi toho evidentnim dukazem.

0/0
1.6.2008 18:18

doowahdeedee

Re: Re: povinna skolni dochazka?

achich achich joj - pali te prdelka co? ja, ty blbecku se na tom ceskym smetisti nenarodil..takze zase jsi zanuloval..sajrajte!:-D

0/0
2.6.2008 1:53

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...