Diskuse k článku: Dodávky léku na srdce budou obnoveny na konci ledna. Krizi zažehná digoxin ze Slovenska

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 5.1. 2019 7:32
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Harabaska 4.1.2019 9:47

Sláva! Dodávky léku na srdce budou obnoveny na konci ledna! Možná! Když dá bůh! A kolik ten pod novým jménem dodávaný lék bude stát, když bude mít nejspíš i nový obal, za nějž bude nutno si připlatit? Mafie farmaceutických firem nemá v gaunerismu konkurenci. Stačí si porovnat ceny stejných léků před 5 či 10 roky a dnes. A co teprve, když nově vyráběný lék se jmenuje jinak a má poněkud změněné složení? Stačí přidat trochu sody bikarbony nebo nějaký ten vitamin, které ani nepomohou ani neublíží, ale nový lék bude mít jistě novou cenu. Přirozeně vyšší. Případné ztráty ve zdravotnictví nejsou jen důsledkem manažerského selhání ředitelů nemocnic, ale především nepoctivé ziskuchtivé obchodní politiky výrobců a dodavatelů léků. Takže ať bude personál v nemocnicích šetřit náplastmi nebo obvazy sebevíc, finanční zdroje budou pro zdravotní systém stále nedostatečné.

P. Harabaska 4.1.2019 9:48

Jen jsem se ještě zapomněl zeptat, kolik pacientů bude mít závažné obtíže, případně kolik jich kvůli šlendriánu zemře!

K. Novák 4.1.2019 11:09

Je třeba trochu probrat důchodce,aby bylo na zvýšení důchodů. Přece tu nechcete být navždy?

O. Prokop 4.1.2019 13:12

Výzkum nových léků až zavedení do praxe trvá 10-20 let. A zisk je tedy logický. Pokud chcete mít léky jako za komunizmu( jezdit např. pro Brufen do býv. Jugoslávie) nemít kvalitní nejmodernější léčbu, tak to řeknete svému lékaři, že nemáte zájem podporovat mafii farmafirem. Že vám stačí soda bikarbona.

P. Harabaska 5.1.2019 7:32

Blábolíte. Ten Digoxin se vyrábí již celé desítky let, tak tady nevykládejte o výzkumu nových léků. A takových léků je spousta. Farmaceutické koncerny prostě chtějí zisk a zdraví pacientů je to poslední, co je zajímá. Krom toho musí "podplácet" lékaře fingovanými kongresy v Thajsku a na Maledivách nebo jim podkuřovat různými dárky, aby předepisovali právě ty jejich produkty. V USA si musí nadto vytvořit fondy, aby z nich mohli odškodňovat poškozené poté, co prohrají soudy vyvolané hromadnými žalobami, v případě, že lék má např. vedlejší účinky. Když přijdu k lékaři, který má krom pláště se štítkem firmy X také ponožky, na jejich okraji zahlédnu jméno jiné farmaceutické firmy, vím, odkud fouká vítr. Tak prostě funguje tzv. tržní hospodářství, kde na nějakou humanitu myslí jen ti postižení nemocemi.

Najdete na Lidovky.cz