Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Chemie, urychlování. Dokument o vinohradské porodnici budí vášně, spor míří k ministrovi

Ani dva týdny po odvysílání dokumentu Pět zrození neutichly bouřlivé diskuse o stavu českého porodnictví. Internetová fóra stále plní názory lidí rozdělených do dvou táborů. Kritika matek, i těch nastávajících, však nyní míří už i k ministerstvu zdravotnictví. Porodní asistence Anně Kohutové totiž došla trpělivost. Společně s téměř 1600 lidmi, kteří se podepsali pod její výzvu, žádá o prošetření postupů v péči o rodící ženy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

máme jednu z nejmenších úmrtností novorozenců na světě, to je fakt. Tohle je víceméně náboženská diskuze s fanatiky, kteří nerozumí plné šíři problému, ale vyslovují radikální názory a soudy, které by si netroufl udělat ani doktor s několikaletou praxí. Pokud by se trochu zapracovalo na zlepšení komunikace personálu s pacienty, taky by to byl krok spávným směrem, ale doufejme že to nezpůsobí rozmělnění dosavadní úrovně našeho porodnictví.

0/0
30.11.2015 9:00

Řekl bych, že jde o docela účelový článek. Vážení: když chcete nízkou úmrtnost dětí i matek, tak prostě musíte nechat doktory dělat jejich práci. Ono kecat o tom, když všechno jde samo, jde snadno. Horší je, když jde o život ... . Pak je každá rada drahá a náhle se počet radilů dramaticky zmenší a obvykle zůstanou jen ti s diplomem ... . Problém je, že nikdo z jistotou předem neví, že to půjde samo a že nepůjde o život.

0/0
30.11.2015 0:50

M. Jech

Největší švanda je, že přirozený porod se dá zvládnout  bez velkých investic a nakonec je i levnější jakož i celá poporodní péče-prostě když je vše v pořádku,žena porodí s pomocí jednoho člověka a nemusí to být nutně lékař a když zcela přirozeně dostane dítě hned k sobě,odpadne i sestrám spousta práce a své síly mohou bez stresu napnout tam, kde je jich opravdu potřeba.Případný nadstandard si rodiče rádi zaplatí.

0/0
29.11.2015 21:36

... a Vy jste kdo ? Doktor nejspíš ne. :-)

0/0
30.11.2015 0:41

Všem,které

jsou tak nespokojené,bych přála rodit za komunistu. Komunisty na vás,to byste viděly péči. Otec vstup zakázán,díte jste viděly až při prvním kojení a pak zase pryč. Personál nepříjemný,křik a arogance. Matky se cítily jako obtížný hmyz.Chemie a urychlování též,aniž se vás někdo ptal. To je pro všechny,které vzdychjí po minulém režimu.

0/0
29.11.2015 18:10

M. Jech

Ne snad, že bych s Vámi úplně nesouhlasil, ale článek je trochu o něčem jiném.Vinohradská porodnice v tomto případě ušla od dob komunismu pohříchu jen velmi malý kousek cesty.Jsou jiné(a menší) porodnice, kde to už před 15ti lety vypadalo a probíhalo úplně jinak.A lépe. Kdyby to v porodnicích obecně šlo tak, jako např.před 13 lety ve Vrchlabí,byl by zájem o porody doma výrazně nižší.Jde to tedy mnohem lépe a ani to nestojí moc peněz.

0/0
29.11.2015 19:48

No,nevím..   prvorodička,35 let,   hypertonička kompensovaná. Gravidita fyziologická.  Žádné odchylky při vyšetřeních nezaznamenány. Porod  v podstatě v termínu,jen pro otoky   DK do třetiny lýtek uspíšen tak o 3-5 dní. vše v pořádku na začátku porodu,porod  od odtoku plod  vody za 2.5 hod, per vias naturales. Ale abnormálně krátký pupečník, tedy nutnost užití středních kleští, dítě v pořádku, na hlavičce  žádný hematom,matka jen ztráta krve výrazná, nutné šití v celk.anestesii a  transfuse. Chlapec Apgar  skore 9-10. Kdyby rodila doma,tak se dítě přidusí  v té  lepší  variantě. Porodnice pokojíky vymalované  pastelovými barvami,pro rodičky  i jejich doprovod pěkné zázemí.  Tak opravdu nevím..

0/0
29.11.2015 17:57

J. Tobby

Kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. :)

0/0
29.11.2015 18:52

O. Prokop

Je jen otázkou času, kdy personálně zdevastované české zdravotnictví se položí. Český pacient si jezdí v Mercedesu za peníze na Škodovku a porodnictví je oblast mladých zdravých jakoby pacientek, které si myslí, že i za 12 hodin trvající porod a 2200 Kč, co za to přicmrndá zdravotní pojišťovna, by chtěly mít rodičky nadstandardní péči. A dle WHO je ČR 1. na světě v poskytování zdravotní péče co se týče cost- benefit. Porodní asistentky by chtěly rodit , ale zodpovědnost brát nechtějí, ale chtějí mít jistotu lékaře a odborníků u zadku, co kdyby se něco stalo.  V ČR je nižší perinatální úmrtnost než u zemí na západ od nás, tak co si furt stěžujou?  Náš občan by měl jít jako pacient na západ, aby věděl, co stojí kvalita.

0/0
29.11.2015 17:55

http://www.celysvet.cz/poradi-statu-kojenecka-umrtnost

12 zemi je jeste pred CR

0/0
29.11.2015 19:32

Máte naprostou pravdu. Ročně odchází do zahraničí asi 250 kolegů  lékařů. Vůbec se jim nedivím. Skoro stejný počet  ukončuje praxi z důvodů věku.  A pokud nebude ten mercedes,tak kdo za to může? Přeci lékaři,kdo jiný! Že raketově přibývá tumorů a  diabetu/ čim více supermarketů,tím  se časteji lidé k DM II typu projedí/- no, co.  Všechno bude,vše slíbíme. .A ohledně nadstandardu- podívejte se na veterinární kliniky a ordinace.Tam  jsou lidé schopni narvat  do svých miláčků tisíce. V ČR je  asi 2 mil. psů  a  koček,což není v jiné evropské zemi. Není vůbec zle.Trochu pokory  by  lidem občas neškodilo.

0/0
29.11.2015 19:32

Prosím, kde mohu podepsat tu petici?

0/0
29.11.2015 17:04

Ten poslední odstavec... Světová zdravotnická organizace, na kterou se odvolává aktivní porodní asisteka, doporučuje předat ihned po bezproblémovém porodu dítě do domácí péče? Nebo to u evropského soudu nebyl odborný, ale čistě lidskopravni spor? ;-)

0/0
29.11.2015 16:48

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...