Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dokument: Seznam otázek pro kandidáta na ministra dopravy Ťoka

Evropa

  21:50
Bohuslav Sobotka předal ve čtvrtek kandidátovi na uvolněné křeslo ministra dopravy Ťokovi sadu deseti otázek, týkajících se priorit v resortu, na které má do soboty písemně odpovědět. Nechybí mezi nimi dotazy ohledně střetu zájmů nebo špatného čerpání dotací z fondů EU. Přinášíme vám jejich úplné znění.

Kandidát hnutí ANO na ministra dopravy Dan Ťok vystoupil 12. listopadu na tiskové konferenci. foto: ČTK

1. Jak zabráníte střetu zájmů, vyplývajícímu z toho, že společnost SKANSKA realizovala, realizuje a zřejmě i bude realizovat stavby na objednávku státu, zastoupeného ministerstvem dopravy? Jak se zachováte, pokud se stanete ministrem dopravy, a stát bude muset řešit spory se společností, jíž jste uplynulých šest let zastupoval a vedl? jak zajistíte, aby Vaše rozhodnutí ve funkci ministra a Vaše personální politika nevedly k podezření ze střetu zájmů?

2. Jak přesně chcete řešit personální situaci ŘSD? Jaká je Vaše představa o budoucí organizační struktuře a právní formě této organizace?

3. Jak zajistíte dodržení harmonogramu výběru dodavatele mýtného systému? Jaký je Váš názor na technologii, prostřednictvím které by měl být mýtný systém provozován v budoucnu? Jaký je Váš názor na zpoplatnění silnic I., II. a III. třídy? Jaká je Vaše představa o dalším vývoji mýtných sazeb?

4. Jak chcete řešit dlouhodobé komplikace s výstavbou a dostavbou dálniční sítě, zahrnuté ve vládních programových prioritách (R35, R52, D11, d3, R49, R6 - projektová připravenost, výkupy pozemků, zákon o zadávání veřejných zakázek)?

5. Kdy budete schopen předat do vlády materiál, který řeší dokončení transformace železničního sektoru (převod majetku ČD na SŽDC)? Kdy podle Vás může k vlastnímu převodu dojít?

6. Jak budete řešit skluz v plnění legislativních úkolů ministerstva dopravy?

7. Reálně hrozí, že v některých operačních programech ČR nedočerpá z EU finanční prostředky v řádech miliard. Jak chcete zajistit, aby se u OPD toto riziko minimalizovalo?

8. Na co konkrétně se zaměříte při revizi základních strategických dokumentů ministerstva dopravy?

9. Jak budete dále postupovat při řešení sesuvu půdy na D8?

10. Jaká je Vaše představa o tempu a podobě liberalizace železniční dopravy v ČR?

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat