13. listopadu 2014 21:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dokument: Seznam otázek pro kandidáta na ministra dopravy Ťoka

Kandidát hnutí ANO na ministra dopravy Dan Ťok vystoupil 12. listopadu na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kandidát hnutí ANO na ministra dopravy Dan Ťok vystoupil 12. listopadu na... | foto: ČTK

Bohuslav Sobotka předal ve čtvrtek kandidátovi na uvolněné křeslo ministra dopravy Ťokovi sadu deseti otázek, týkajících se priorit v resortu, na které má do soboty písemně odpovědět. Nechybí mezi nimi dotazy ohledně střetu zájmů nebo špatného čerpání dotací z fondů EU. Přinášíme vám jejich úplné znění.

1. Jak zabráníte střetu zájmů, vyplývajícímu z toho, že společnost SKANSKA realizovala, realizuje a zřejmě i bude realizovat stavby na objednávku státu, zastoupeného ministerstvem dopravy? Jak se zachováte, pokud se stanete ministrem dopravy, a stát bude muset řešit spory se společností, jíž jste uplynulých šest let zastupoval a vedl? jak zajistíte, aby Vaše rozhodnutí ve funkci ministra a Vaše personální politika nevedly k podezření ze střetu zájmů?

2. Jak přesně chcete řešit personální situaci ŘSD? Jaká je Vaše představa o budoucí organizační struktuře a právní formě této organizace?

3. Jak zajistíte dodržení harmonogramu výběru dodavatele mýtného systému? Jaký je Váš názor na technologii, prostřednictvím které by měl být mýtný systém provozován v budoucnu? Jaký je Váš názor na zpoplatnění silnic I., II. a III. třídy? Jaká je Vaše představa o dalším vývoji mýtných sazeb?

4. Jak chcete řešit dlouhodobé komplikace s výstavbou a dostavbou dálniční sítě, zahrnuté ve vládních programových prioritách (R35, R52, D11, d3, R49, R6 - projektová připravenost, výkupy pozemků, zákon o zadávání veřejných zakázek)?

5. Kdy budete schopen předat do vlády materiál, který řeší dokončení transformace železničního sektoru (převod majetku ČD na SŽDC)? Kdy podle Vás může k vlastnímu převodu dojít?

6. Jak budete řešit skluz v plnění legislativních úkolů ministerstva dopravy?

7. Reálně hrozí, že v některých operačních programech ČR nedočerpá z EU finanční prostředky v řádech miliard. Jak chcete zajistit, aby se u OPD toto riziko minimalizovalo?

8. Na co konkrétně se zaměříte při revizi základních strategických dokumentů ministerstva dopravy?

9. Jak budete dále postupovat při řešení sesuvu půdy na D8?

10. Jaká je Vaše představa o tempu a podobě liberalizace železniční dopravy v ČR?

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.