Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Doly a hutě chystají miliony na odměny

Česko

OSTRAVA Rodinám severomoravských hutníků a těžařů vylepší rodinný rozpočet před Vánocemi mimořádné odměny. Ty dosáhnout v součtu desítek až stovek milionů korun.

Na prémie za splnění letošních plánovaných výsledků se mohou těšit zaměstnanci hornické firmy OKD a kromě nich například také v ArcelorMittal Ostrava, Třineckých železárnách nebo v ŽDB Group.

Koncern Mittal rozdělí podle své mluvčí Jany Dronské na odměnách 104 miliony korun. „Zaměstnanci tedy budou mít prosincovou výplatu vyšší v průměru o 11 800 korun,“ uvedla Dronská. Průměrná letošní mzda v Mittalu, který nyní zaměstnává 7450 lidí, je 26 600 korun.

V první polovině prosince dostanou prakticky celý plat také těžaři z OKD. Šéf podnikových odborů Miroslav Syrový potvrdil, že na navýšení poslední předvánoční výplaty se dohodli odboráři s vedením firmy už při kolektivním vyjednávání. Podle předběžných údajů by se letošní průměrný výdělek šestnácti tisíc zaměstnanců OKD mohl pohybovat někde kolem 27 500 korun.

Mimořádné prémie bude před koncem roku rozdělovat také ocelářská skupina Třineckých železáren nebo bohumínská ŽDB Group. „Vánoční odměny budou vyplacené, ale vzhledem k tomu, že je to interní záležitost, to nebudeme komentovat,“ sdělila mluvčí TŽ Dušana Chreneková. Výši odměny zatím nechtěl upřesnit ani mluvčí ŽDB Group.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat